Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Vücut Sıkılaştırma

Sıkı ve estetik bir vücut görüntüsüne sahip olmak için vücut sıkılaştırma tedavileri ve yöntemleri bulunur. Yerçekimi ve yaşlanmanın etkisi ile deride zamanla sarkmalar görülür. Deride sarkma ve yaşlanmanın görülmesinin en önemli nedenlerinden biri yaşın ilerlemesi, yapılan doğum sayısı ve çevresel faktörler etkili olmaktadır. Tüm bu nedenlerden dolayı deride gevşeme ve sarkmalar meydana gelir. Böyle durumlarda yapılan spor ve egzersizler yeterli olmayabilir.
Teknolojinin gelişmesi ile beraber medikal estetik alanında da önemli gelişmeler yaşanmaya başladı. Özellikle yeni nesil cihazlar sayesinde ameliyatsız bir şekilde vücut eski formuna kavuşabilir. Vücut sıkılaştırma yöntemleri içerisinde kullanılan teknolojik cihazlar yardımıyla gergin ve sıkı bir görünüme sahip olmak mümkündür.

Bölgesel incelme ve sıkılaşma konusunda elde edilen başarılı performanslar doğrultusunda vücudunda bulunan fazla yağ dokularından ve sarkmalardan rahatsızlık duyan herkes bu teknolojik yöntemleri kullanarak belirgin vücut hatlarına sahip olabilir. Vücut sıkılaştırma fiyatları yapılan analiz ve incelemeler doğrultusunda kişilerin vücut tiplerine bağlı olarak ortaya çıkar.

Vücut Sarkmalarının Temel Sebepleri

Yaşın ilerlemesi ile beraber esnekliğini yitiren deri üzerinde zamanla sarkmalar görülür. Deri sarkması sadece esneklikten dolayı olmaz. Bu nedenle vücut sarkmasının birçok temel nedeni bulunur. En önemli nedeni hızlı kilo alıp verme sonucu deride görülen gevşemeler, yapılan doğum sayısı sonrası deri sarkmaları ve yaşla beraber deri sarkmaya ve kırışmaya başlar. Tüm bu olumsuz durumlar karşısında deri zayıf bir görüntü kazanacak ve sarkmaya başlayacaktır.

Deri sarkmalarını engellemek amacıyla öncelikle düzenli beslenmeye önem vermek ve gün içerisinde egzersizler yapmak gerekir. Ayrıca derinin nem oranını da gün içerisinde dengelemek gerekir. Yapılması gereken bu düzenli uygulamalar ile beraber teknolojik cihazlardan da faydalanmak vücut estetiği bakımından önemlidir. Bu nedenle vücut sıkılaştırma fiyatları hakkında araştırma yapmak ve uygulanan yöntemleri incelemek gerekir.

Vücut Sıkılaştırma Nedir?

Vücut sıkılaştırma vücudun daha biçimli ve gergin bir yapıya sahip olması anlamına gelir. Sıkılaşma kasların güçlenmesi ve derinin daha gergin bir görüntüye sahip olması anlamına gelir. İnsanlar vücutlarını sıkılaştırmak ve estetik bir görüntüye kavuşmak için önemli faaliyetler yapmanın yanında teknolojinin getirmiş olduğu yenilikleri de kullanmayı tercih ederler.

İnsan vücudu dengesiz beslenme, hareketsizlik ve düzensiz yaşam tarzı sonucunda yağlanır ve kilo almaya başlar.  Bu durum beraberinde vücut sarkmalarını getirir. Vücut sıkılaştırma kişilerin aynaya baktığı zaman kendilerini daha iyi görmelerine yardımcı olur. Bu nedenle vücut sıkılaştırma ve toparlama için birçok yöntem mevcuttur. Vücut sıkılaştırma fiyatları uzman kişilerin deneyimine bağlı olarak ortaya çıkar.

Vücut Sıkılaştırma Nasıl Yapılır?

Toparlanmış ve sıkı bir görünüme sahip vücuda kavuşmak için çeşitli yöntemler bulunur. Öncelikle sıkı bir vücut için düzenli olarak spor ve egzersiz yapmak gerekir. Bunun dışında hazır tüketim ürünlerden uzak durarak doğal ve sağlıklı beslenmeye önem vermek gerekir. Bu doğrultuda bol su ve yeşillik tüketmek gerekir. Vücut sıkılaştırma konusunda kullanılan teknolojik cihazlar vücudun elastik yapısını yeniden sağlar. Eximia, Radyofrekans, Elektroterapi, Karboksiterapi, Hıfu ve G5 masajı vücut sıkılaştırma için hazırlanmış önemli cihazlardır. Karın, kalça, uyluk bölgesi ve kolları sıkılaştırma da kullanılan cihazlar oldukça etkili özelliğe sahiptir. Cilt yüzeyine herhangi bir hasar vermeden cildin elastin üretimini ve kolajen yapısını arttırır. Vücut sıkılaştırma fiyatları kişinin işlemi alacağı bölgenin genişliğine bağlı olarak değişir.

Vücut Sıkılaştırma Hangi Bölgelere Uygulanır?

Vücut sıkılaştırma vücudun bazı dirençli bölgelerinde bulunan sarkmaları ortadan kaldırmak amacıyla tercih edilir. Bu bölgeler özellikle karın bölgesi, kalça, basen, bel ve kol gibi bölgelerdir. Bu bölgelerde hızlı kilo alıp vermeler sonucu yaşanan deri sarkmaları kullanılan teknolojik cihazlar yardımı ile yeniden toparlanmaya çalışılır.

Vücut sıkılaştırma sayesinde kişiler, psikolojik olarak rahatlar ve özgüvenleri artar. Korkmadan aynaya bakarak sahip oldukları sıkı ve gergin vücutları ile kendilerini daha iyi hissederler. Vücut sıkılaştırma fiyatları bölgesel belirlendiği için kişilerin öncelikle bu uygulamayı hangi bölgede kullanacaklarını belirlemesi gerekir.

Vücut Sıkılaştırma Kalıcı Mıdır?

Kullanılan yöntemlerin göstermiş olduğu başarılı sonuçlar doğrultusunda kişilerinde yeme içmelerine dikkat etmeleri gerekir. Vücut sıkılaştırma için düzenli spor yapmak ve dengeli beslenme alışkanlığı edinmek gerekir. Bunun dışında geliştirilmiş vücut sıkılaştırıcı cihazlar yardımıyla yapılan sıkılaştırma işlemleri sonrasında kişilerin hayatlarını düzenli hale getirmeleri, kalori değeri yüksek besinlerden uzak durması gerekir. Kilo kontrolü sağlıklı bir şekilde korunduğu ve egzersiz faaliyetleri ile desteklendiği takdirde vücut sıkılaştırma kalıcı hale gelir.

Vücut Sıkılaştırma Nasıl Etki Ediyor?

Toparlanmış ve sıkılaşmış bir vücuda sahip olmak herkesi olumlu manada etkiler. Bu doğrultuda formunu korumak ve bozmak istemeyenler içerisinde spor egzersizleri yaparak vücut sıkılaştırmayı daha etkili hale getirir.

Ameliyatsız Vücut Germe Uygulamaları

Geliştirilmiş yeni teknolojiler sayesinde ameliyatsız vücut germe işlemi sırasında herhangi bir iz kalmadığı için uygulamalar yaygın bir şekilde tercih edilir. Hıfu uygulaması vücut yapısına tavsiye edilir. Öncelikle işlem için deri lokal anestezi ile uyuşturulur. Ardından bölgeye ultrason enerjisi gönderilir ve burada ısı yükselmiş olur. Bu ısı sayesinde deri altında bulunan kolejen lifler büzülür ve kısalır. Uygulama sonrasında gözle görülür sıkılaşma sağlanır. Eximia uygulaması ameliyatsız vücut germe işlemleri arasında yer alır. Sarkmayı durdurmak amacıyla kullanılan bu yöntem sarkmaya neden olan yağları azaltarak vücudun şekillenmesine yardımcı olur. Bölgesel incelme ve yağ azaltma konusunda önemli bir role sahip olan Eximia gergin ve sıkı bir vücut için oldukça başarılıdır. Eximia vücut germe yöntemi vücut kısmında yer alan yağ dokusunun hacmini azaltmayı amaçlar. Uygulamada kullanılan radyofrekans ve vakum sistemi kan akımının hızlanmasını sağlar. Bu yöntemde hedef dokular ışınlarla ısıtılır ve radyo frekans ısı ile de dağıtılır. Vücut sıkılaştırma fiyatları gidilen klinik ve uzman kişinin deneyimine bağlıdır.
https://www.dermaclean.com.tr/category/vucut-uygulamalari/