Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

G5 Masajı

Medikal estetik alanında yaşanan teknolojik gelişmeler estetik görüntüye önem veren kişiler tarafından büyük bir öneme sahiptir. Özellikle kilo problemi yaşayan bayanlar uyguladıkları diyet programları ve yaptıkları spor faaliyetlerine rağmen bölgesel yağlanma konusunda olumlu bir netice elde edemedikleri takdirde farklı yöntemler kullanmayı tercih ederler.
G5 masajı olarak bilinen selülit giderici, sıkılaşmaya yardımcı masaj aynı zamanda bölgesel yağlanmaları yok etme konusunda da önemli bir role sahiptir. Bu yöntem sayesinde herhangi bir cerrahi işleme gerek kalmadan vücutta görülen tüm ödemleri atmak ve yağ dokusunu ortadan kaldırmak mümkündür. G5 masajı olarak bilinen alet yardımıyla ritmik hareketler vücudun çeşitli bölgelerinde gerçekleştirilir.

Cihazdan vücuda gelen titreşim ve darbeli masaj hücreleri harekete geçirir. Teknik özelliklere sahip bir şekilde üretilen cihaz her cilt tipine uygun bir başlığa sahiptir. Pek çok kişi G5 masajı sayesinde estetik bir görüntüye kavuşmanın yanında vücutta bulunan toksinleri atarak sağlığını yeniden kazanır. G5 masajı fiyatları kişinin ihtiyacı doğrultusunda belirlenir.

G5 Masajı Nedir?

G5 masajı kendi adını taşıyan aletle yapılır. Diğer bir ismi ise darbeli masajdır. Hızlı titreşimle ve iterek sıkıştırma yöntemi ile sıkılaşma ve selülitli bölgelerin iyileşmesinde etkilidir. Gerginleşmiş noktaları ve spazmları yatıştırmaya, ödemlerin ve yorgunluk sonrası kaslarda biriken laktik asitin atılmasında yardımcı olur. Ritmik masaj ile kan dolaşımı hızlandırır, ciltte yaşlanma çizgilerini azaltır ve cilde esneklik sağlar. G5 masajı özellikle selülit ve sıkılaşmada kullanılan ve hızla yaygınlaşan yöntemlerden biridir. Aletle yapılan masaj sayesinde kan akışı hızlanır, damarlar açılır ve vücut toparlanır. Masaj tüm vücuda uygulanabilir ancak özellikle kalça, üst bacak, kol ve popo bölgelerinde, selülitle mücadele amaçlı daha etkili olarak kullanılabiliyor.

Deri ve yağ dokusu arasında meydana gelen bu ödemli yapılar G5 masajı ile tedavi edilir. Böylece bu yöntem sayesinde kan dolaşımı hızlanır, kaslar güçlenir ve selülit sorunu giderilir. Estetik açıdan sıkı bir görünüme sahip olan vücut G5 masajı sayesinde formunu yakalar. Selülit dışında G5 masajı ile fazla olan yağlar yakılır ve böylece bölgesel zayıflama sağlanır. Zararlı toksinleri dışarı atılarak nefes alabilen sağlıklı bir vücuda sahip olunur. G5 masajı fiyatları tercih edilen kliniğin fiyat politikası ile yakından bağlantılıdır.

G5 Masajı İle Zayıflama

G5 masajı vücut için oldukça önemli bir masaj türüdür. Vücudun bazı bölgelerinde görülen selülit ve dirençli yağlanmaları ortadan kaldırmak amacıyla tercih edilen G5 masajı bu konuda etkili sonuçlar verir. Bu yöntem sayesinde karın, popo, basen bölgelerinde görülen yağlanmalar verilen titreşimler sayesinde yıkılmaya çalışılır.

Vücutta oluşan yağları sıkılaştırarak parçalayan yani etkisiz hale getiren bu uygulama oldukça başarılıdır. Birkaç seans sonra gözle görülür bir şekilde bölgesel incelmeler meydana gelir. G5 masajı fiyatları öğrenildikten sonra bölgesel zayıflama içinde tercih edilebilecek sağlıklı bir yöntemdir.

G5 Masajı Nasıl Yapılır?

G5 masajı vücudun tüm noktalarında kullanılabilir. Bu yöntem daha çok bel, kalça, uyluk bölgesi ve kol gibi alanlarda tercih edilir. Uzman kişiler tarafından gerçekleştirilen bu masaj sırasında uygulanacak bölgeye önce yağ sürülür ardından işleme başlanır. İşlemin gerçekleştiği bölgeye verilen titreşimler sayesinde kan akışı hızlandığı gibi yağ yakımı da daha kolay hale gelir. Yaklaşık olarak 30 dakika süren G5 masajı seanslar halinde gerçekleştirilir. G5 masajı fiyatları tercih edilecek bölgenin genişliğine bağlı olarak değişiklik gösterir.

G5 Masajı Kaç Seanstır?

Selülit tedavisi ve bölgesel incelme de tercih edilen G5 masajı seanslar halinde yapılır. Yapılacak olan seansların sayısı hastaların ihtiyaçları doğrultusunda ortaya çıkar. Fazla yağları ve selülitleri bulunan hastaların seans sayıları da daha fazla olur. Genel itibariyle G5 masajı seans sayısı 3 ile 10 seans arasında değişiklik gösteriyor.

G5 Masajı Hangi Alanlarda Yapılır?

Günümüzde yaygın bir şekilde kullanılan G5 masajı hem sağlık alanında hem de estetik açıdan tercih edilen bir yöntemdir. Verilen titreşimler sayesinde vücutta bulunan fazla yağlar yakılır kan dolaşımı ise daha hızlı bir hale gelir. Bu nedenle G5 masajı sayesinde insanlar daha sağlıklı olurlar. Çünkü hızlı bir şekilde çalışan metabolizma sayesinde vücut rahatlatıcı bir etkiye sahip olur. Bunun dışında bölgesel yağlanmaları ortadan kaldıran ve kötü görüntüye neden olan seliütleri tamamen yok eden G5 masajı ile insanlar daha sıkı bir vücuda sahip olarak istedikleri estetik görüntü yakalayabilirler.

G5 Masajı Kaç Seans Sonra Etkisini Gösterir?

Teknolojik alet yardımı ile yapılan G5 masajı istenilen sonuçlara kişileri ulaştırmada başarılı bir role sahiptir. G5 masajı sayesinde insanlar fazla kilolarından kurtulduğu gibi daha sıkı bir vücuda sahip olurlar. G5 masajının etkilerini görmek için bu yöntemi vücudun ihtiyacı doğrultusunda seanslar halinde almak gerekir. 3-4 seans sonra istenilen etkiyi vermeye başlayan G5 masajı cildi esnek ve gergin bir hale getirir.

G5 Masajı Riskleri Ve Yan Etkileri

G5 masajı son derece sağlıklı bir uygulamadır. Bu nedenle bu yöntemi kullanan kişiler duydukları memnuniyeti fazlasıyla dile getirirler. Uygulama sırasında verilen titreşimler sayesinde tüm hücreler harekete geçer ve böylece vücut fonksiyonları da görevlerini yerine getirmeye başlar. Bu özelliğinden dolayı G5 masajının herhangi bir riski ve yan etkisi bulunmaz.

G5 Masajının Faydaları Neler dir?

Bölgesel dolaşım,
Ağrı giderme,
Rahatlama,
Fazla yağların yakılması,
Cilt sıkılaştırma,
Cildin esnekliğini sağlama,
Toksin atma,
Selülit oluşumunu engeller ve selüliti azaltır,
Kemik yoğunluğunu arttırır,
Zihinsel ve bedensel stresi azaltır.

30 yıldır var olan yöntemin uzun yıllardır kullanılıyor olması etkinliğinin bir kanıtıdır. Hiçbir yan etkisinin olmaması da rakiplerinden daha fazla tercih edilmesini sağlamaktadır. Haftada 1-2 kez (probleme göre belirlenir) 10 seans olarak uygulanır.

G5 Masajı Kimlere Uygulanmaz?

Kılcal damar problemlerin de,
Varis problemi olanlarda,
Emboli geçmişi olanlarda (pıhtı atma öyküsü)
Hamilelerde,
Emzirmenin ilk 6 ayından sonra,
Regli döneminde,
Açık yaralarda,
Geçmişinde kanser öyküsü olanlarda,
Aktif kanser hastalıklarında uygulama yapılmaz.

G5 Masajı Fiyatları

Son zamanlarda oldukça ilgi gören G5 masajı medikal anlamda önemli bir cihazdır. G5 masajı fiyatları her yıl güncellenerek hastalara bildirilir. Hastalar G5 masajı fiyatları doğrultusunda istedikleri bölgede bu yöntemi tercih ederler.
https://www.dermaclean.com.tr/category/vucut-uygulamalari/