Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Radyofrekans

Günümüzde yaygın bir şekilde kullanılan radyofrekans tedavisi şeklinde uygulanır. Bu yöntem uzun süreden beri kullanılır. Yöntemin amacı derinin gergin bir görüntüye sahip olması ve kolejen liflerinde yeniden canlanma sağlamaktır. Yüz ve vücut estetiğine ve cilt sıkılaşmasına önem veren kişiler radyofrekans tedavisi sayesinde istedikleri gerginliği elde ettikleri gibi yüzde ve vücutta görülen tüm sorunlarda başarılı bir iyileşme elde ederler. Önemli bir teknoloji olan radyofrekans yöntemi uygulaması sırasında deri katmanlarına ısı gönderilir. Burada bulunan kolejen lifler gelen ısının etkisiyle yenilenir ve cilt hem taze bir görünüme sahip olur hem de sıkılaşır. Radyofrekans fiyatları kişilerin ihtiyaçları doğrultusunda belirlenir.

Radyofrekans Nedir?

Sıkı ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak isteyen kişiler tarafından kullanılan radyofrekans tedavisi teknolojik bir medikal uygulamadır. Bu uygulama ile beraber deride istenilen gerginlik sağlanır. Deriye verilen ısı sayesinde cildin yeni ve pürüzsüz görünmesini sağlayan lifler yenilenmeye başlar. Kısacası cilt yaşlanmasına karşı genç bir görünüme sahip olmak amacıyla ameliyatsız ve iyileşme süreci gerektirmeyen radyofrekans yöntemi sayesinde tüm kırışıklık ve sarkmalar giderilir. Cildin sıkılaşması ve gerginliğinde artış yaşanır. Radyofrekans yöntemini kullanan kişiler kalıcı sonuçlar elde ederek cildin yenilenmesine katkı sağlarlar. Radyofrekans fiyatları ciltte görülen şikâyetlerin belirlenmesi sonucu ortaya çıkar.

Radyofrekans Tedavi

Herhangi bir cerrahi müdahaleye ihtiyaç duyulmadan ve dinlenme süreci gerektirmeyen radyo frekans tedavisi en çok tercih edilen bir yöntemdir. Günümüzde sık bir şekilde tercih edilen radyo frekans tedavisi sayesinde kişilerin yüz ve vücut görüntüleri ve özgüvenleri olumlu manada etkilenir. Radyofrekans teknolojisi sayesinde cilt sıkı bir görüntüye kavuşur ve bu tedavi yöntemi başarılı sonuçlara imza atar. Radyofrekans yöntemi ısı üretme kapasitesine sahip olduğu için cildin kolajen yapısını destekler. Bu yöntemle beraber kullanılan bu ısı tekniği cilde düşük oranlarda verilir. Bu nedenle güvenilir bir şekilde bu ısı cilde nüfuz ederek cildin yapısını geliştirir. Ayrıca radyofrekans tedavisi sayesinde cilt tonu eşitlenir ve cilt gergin bir görüntüye sahip olur. Radyofrekans fiyatları tercih edilen kliniğin hizmetleri doğrultusunda belirlenir.

Radyofrekans Uygulaması

Radyofrekans uygulaması oldukça avantajlı bir yöntemdir. Çünkü düşük frekansta kullanılan bu teknoloji sayesinde verilen ısıların sinir dokusu üzerinde herhangi bir olumsuz etkisi bulunmaz. Hedef dokulara verilen ısı sayesinde doku yenilenmeye başlar. Bu uygulama ameliyatsız bir şekilde gerçekleştiği için yaygın bir şekilde kullanılır. İyileşme süreci ya da bekleme süreci bulunmadığı için bu yöntem istenilen zamanda alınabilir. Radyofrekans uygulaması uzman kişiler tarafından cildin ihtiyacı olan dokular üzerinde gerçekleşir. Radyofrekans yöntemi sayesinde hedeflenen dokular üzerinde gözle görülür bir canlılık yaşanır. Radyofrekans fiyatları tercih edilen merkez ve uzman kişinin deneyimine bağlı olarak değişiklik gösterir.

Radyofrekans Cihazları

Ameliyatsız yüz germe işlemi olan radyofrekans yöntemi sayesinde sıkı yüz hatlarına sahip olmak mümkündür. Radyofrekans yöntemi uzun yıllardan beri kullanılan bir uygulamadır. Teknolojinin gelişmesiyle beraber radyofrekans cihazlarında ve tiplerinde özelliklerine göre farklılıklar görülmeye başlanmıştır. Bipolar cihazlar daha çok cildim üst yüzeyinde etkili olurken monopolar cihazlar ise derinin alt tabakasına kadar ısı enerjisi vererek burada yenilenme sağlar. Tripolar olarak adlandırılan radyo frekans cihazları ise daha geniş alanlarda etki etmektedir. Kişilerin ihtiyaçları ve şikâyetleri doğrultusunda uygun radyofrekans cihazı kullanılarak cilt gerilmeye çalışılır.

Radyofrekans Öncesi Ve Sonrası

Radyofrekans yöntemi öncesinde cildin ihtiyacı olan eksiklikler tanımlanır ve bu doğrultuda uygun cihaz kullanımına karar verilir. İşlem öncesinde yüzde görülen kırışıklıklar, sivilce ve akneler belirlenir uygun cihaz yardımı ile işleme geçilir. Uygulama sonrasında cildin kolajen yapısı yenilenmeye başlar. Cilde verilen ısı sayesinde hasar vermeyecek bir şekilde dokular tamir edilir ve cilt canlı ve pürüzsüz bir hale gelir.

Radyofrekans Fiyatları

Radyofrekans yöntemini kullanmayı düşünen kişilerin en çok merak ettiği konuların başında radyofrekans fiyatları gelir. Bu konuda hastalara tercih edilen klinikte fiyatlar ve verilen hizmetler hakkında detaylı bilgi verilir.

Radyofrekans Kaç Tedaviye İhtiyaç Vardır?

Radyofrekans tedavisinde seans sayısı hastaların ihtiyaçları doğrultusunda belirlenir. Genel itibariyle birçok hastada 10 seans olarak uygulanır.  Böylece hastalar ağrısız ve acısız bir şekilde yüz ve vücut germe tedavisi olurlar. Bu uygulama sayesinde daha genç ve güzel bir görünüm elde edilir.

Radyofrekans Acıtır Mı?

Radyofrekans tedavisi uzman ve deneyimli kişiler tarafından kontrollü bir şekilde yapıldığı takdirde herhangi bir ağrı ya da acı hissedilmez. Uygulama sonrasında hafif kızarıklık ya da geçici şişlikler görülür. Bu durumlar tamamen geçicidir. İşlem sonrası dinlenme ve iyileşme gibi süreçlere ihtiyaç duyulmaz. Çünkü bu yöntem hem çok hızlı hem de kolay bir özelliğine sahiptir.

Radyofrekans Tedavisi Günlük Yaşamı Etkiler Mi?

Nitelikli kişiler tarafından yapılan radyofrekans tedavisi oldukça güvenli bir işlemdir. İşlemin kolay olması işlem sonrası iyileşmenin de hızını arttırıyor. Radyofrekans yöntemini tercih ederek gergin bir yüz ve vücuda sahip olmak isteyen kişiler aynı gün günlük yaşamına dönebilirler.

Radyofrekans Tedaviden Sonra Ne Hissederim?

Radyofrekans tedavisi sonrasında ciltteki kırışıklıklar giderilerek cilt gergin bir yapıya kavuşur. Uygulama sonrasında cilde canlılık veren dokular yeniden yenilenmeye başlar ve cilt parlak bir görünüme sahip olur. Bunun dışında ameliyatsız cilt ve vücut germe işlemi olan radyofrekans yöntemi sayesinde kişiler en az 8-10 yaş daha genç bir görünüm elde ederler.
https://www.dermaclean.com.tr/category/vucut-uygulamalari/