Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Karın Sıkılaştırma

Belirgin ve düzgün vücut hatlarına sahip olmak birçok kadının en büyük hayalidir. Bu doğrultuda incelmek ve sıkı vücuda sahip olmak için gün içerisinde çeşitli egzersizler ve hareketler yapılır. Bu hareket ve egzersizleri desteklemek amacıyla düzenli beslenilir ve kalorili yiyeceklerden uzak durulur. Karın bölgesi yağlanmanın ve sarkmanın en çok yaşandığı alanlardan biridir. Bölgesel İncelme.
Özellikle bayanlarda doğum sonrası görülen bu sorunlar kişileri ciddi manada rahatsız eder ve bu fazlalıklardan kurtulmak amacıyla teknolojik cihazlardan alınan destekler ile beraber egzersizlerde kullanılır. En çok deformenin yaşandığı karın bölgesinde karın sıkılaştırma için doğru tedavi yöntemleri ve egzersizleri tercih edilmelidir. Bu sayede düz ve sıkı bir karına sahip olmak mümkündür. Karın sıkılaştırma fiyatları kişilerin yaşamış olduğu probleme bağlı olarak uygun tedavi yöntemleri doğrultusunda belirlenir.

Karın Sarkmalarının Temel Sebepleri

Günümüz insanlarının en büyük sorunlarından biri haline gelen hareketsiz yaşam hızlı kilo alımına neden olur. Alınan kilolar rahatsızlık vermeye başlayınca bu defa zayıflamak için çaba verilir. Bunun sonucunda vücutta sarkma meydana gelir. Aynı durum göbek yani karın bölgesi içinde geçerlidir. Karın bölgesi aşırı kilo alma, hızlı kilo verme, hareketsizlik ve en önemlisi doğum sonrası kasların kendisini salması sonucu sarkma meydana gelir.

Hem sağlıklı bir hayat için hem de estetik forma kavuşmak amacıyla karın sıkılaşma tedavileri günümüzde yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Karın bölgesinde meydana gelen yağlanmalar dirençli olduğu için bu konuda destek almak gerekir. Karnın sıkı ve dümdüz olması için yaşanılan problemin boyutuna bağlı olarak cerrahi işlemlerde karın sıkılaşma gerçekleştiği gibi ameliyatsız yöntemlerle de karın germe işlemi uygulanır.

Her iki durumda da kişiler istedikleri karın sıkılaşma işlemini başarılı bir şekilde gerçekleştirirler. Karın sıkılaşma fiyatları ameliyatlı operasyonlar ya da ameliyatsız sıkılaşma işlemlerine bağlı olarak değişiklik gösterebilir.

Karın Sıkılaşma Nasıl Yapılır?

Karın sıkılaşma işlemi öncesinde karın bölgesinde birtakım analiz ve değerlendirmeler yapılarak uygulanacak doğru tedaviye karar verilir. Karın sıkılaşma işlemi için öncelikle düzenli egzersizlerin yapılması gerekir. Yapılan egzersizleri sağlıklı besinlerle desteklemek gerekir. Bunun dışında karın sıkılaşma için yeni nesil teknolojik cihazların ihtiyacı doğrultusunda uygulama yapılır.

Ameliyatsız Karın Germe Uygulamaları

Karın bölgesi yağları kadınları ve erkekleri rahatsız eder. Bu nedenle bu rahatsız edici yağlardan kurtulmanın yöntemleri tercih edilir. Bıçak altına yatmadan ameliyatsız yapılan karın germe uygulamaları sayesinde karın bölgesi istenilen şekle kavuşur.

Medikal estetik alanında kullanılan yeni nesil teknolojik cihazlar insanların ihtiyaçları doğrultusunda geliştirilmiştir. Geliştirilen tedavi şekillerinden birisi radyofrekans yöntemidir. İşlem radyofrekans dalgaları ve ısı sayesinde uygulama yapılan bölgede yağları küçülterek kolajen sentezini uyarır, böylelikle bölgede sıkılaşma meydana gelir. Sıkılaşma yöntemlerinden bir diğeri ise elektroterapi yöntemidir. Hedef bölgeye yerleştirilen pedler aracılığıyla vücuttaki serbest kaslara gönderilen kontrollü akım sayesinde kaslar çalıştırılarak bölgenin sıkılaşması sağlanır. Son zamanlarda talep edilen bir diğer sıkılaşma metodu ise yüksek yoğunluklu odaklanmış ultrason sistemi olan Hıfu tedavisidir. Odaklanmış ses dalgaları uygulanan bölgedeki alt tabakasına kadar inerek uygulanan bölgede toparlanma ve sıkılaşma sağlar.

Ameliyatsız karın germe yöntemlerinden biri de lazer lipolizdir. Lazer lipoliz cerrahi bir uygulama olmadığı için işlemin gerçekleşeceği bölge uyuşturulur. Çok ince kanüller yardımıyla karın bölgesine girilir ve buraya lazer ışınları verilerek yağ hücreleri patlar. Yöntemin damar ve sinirleri herhangi bir zararı olmadığı için güvenilir bir şekilde tercih edilebilir. Karın sıkılaşma konusunda lazer lipoliz yağları emerek yok eder. Karın sıkılaşma fiyatları uygulanacağı karın bölgesinin genişliği ve tedavisine bağlı olarak değişir.

Karın Sıkılaşma Kimler İçin Uygundur?

Karın sıkılaşma tedavisi hem kadınlar hem de erkekler tarafından kullanılan bir yöntemdir. Çünkü günümüz insanları dış görünümlerine büyük önem verirler ve bu konuda çıkan tüm gelişmeleri yakından takip ederler. Karın sıkılaşma hızlı kilo alıp verme potansiyeline sahip olan kişiler tarafından, yapılan doğum sayısının artmasına paralel olarak karın bölgesinde ciddi manada sarkmaların yaşanması durumunda ve hareketsiz, düzensiz beslenen kişiler tarafından tercih edilir.

Karın Sıkılaşma Öncesi Nelere Dikkat Edilmelidir?

Karın sıkılaşma tedavisi için öncelikle alanında başarılı bir klinik tercih edilmelidir. İşlem öncesi hastaların sağlık durumlarının yapılacak işleme uygun olup olmadığına bakmak gerekir. Uzman ve deneyimli estetisyenler karın bölgesinde bazı değerlendirmelerde bulunarak en doğru yönteme karar verirler.

Karın Sıkılaşma Sonrası

Karın sıkılaşma operasyonu kişilerin tercihine bağlı olarak gerçekleşir. Bazen cerrahi işlemlerle karın sıkılaşma işlemi yapılırken bazen de ameliyatsız yöntemlere başvurulur. Karın sıkılaşma için hangi yöntem kullanılırsa kullanılsın geçirilecek tüm uygulamalar sonrasında kişilerin kilo kontrolünü takip etmeleri ve bu doğrultuda bir yaşam tarzı sürmeleri gerekir. Her ne kadar kalıcı yöntemlere başvurur olsa da hızlı kilo alıp vermeler her zaman sarkmaya neden olur.

Karın Sıkılaşma Riskleri Nelerdir?

Karın sıkılaşma yöntemleri içerisinde herhangi bir risk bulunmaz. Sadece cerrahi müdahale sonucu yapılan operasyonlar sonrası karın bölgesinde atılan dikişlerin etkisi ile ağrı hissedilir. Bu durum geçici bir süreçtir.

Karın Sıkılaşma Teknikleri Nelerdir?

Karın sıkılaşma tekniklerine bakacak olursak öncelikle bu konuda yapılan spor ve egzersiz hareketleri önemlidir. Ardından teknolojik cihazlar yardımı ile alınan karın germe yöntemleri de sıkılaşma konusunda büyük başarı sağlar. Bunun dışında vaser Liposuction gibi ameliyat gerektirecek tekniklerde karın sıkılaşma tedavisinde kullanılır.

Karın Sıkılaşma Fiyatları

Düz ve sıkı bir karın bölgesi için karın sıkılaşma tedavileri tercih edilir. Tedavi yöntemleri kadar karın sıkılaşma fiyatları da en çok merak edilen konuların başında gelir. Karın sıkılaşma fiyatları üzerinde temel belirleyici husus kullanılacak yöntemin özellikleri etkili olmaktadır. Bu doğrultuda yapılması gereken ilk iş hangi yöntem yardımıyla karın sıkılaşmanın yapılacağıdır.
https://www.dermaclean.com.tr/category/vucut-uygulamalari/