Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Pressoterapi

Günümüz insanlarının en büyük problemlerinden biri olan hızlı kilo alımı önüne geçilmediği takdirde ciddi sorunlara yol açar. Bu doğrultuda pek çok kişi spor ve diyet programlarına bağlı kalarak formunu korumaya çalışır. Fakat çoğu zaman yapılan bu uygulamalardan istenilen sonuç elde edilmez. Bölgesel incelme konusunda verimli sonuçlar sunan pressoterapi özel bir basınç tedavisidir.
Teknolojinin gelişmesi ile beraber estetik alanda tercih edilen cihaz ve ürünler daha kapsamlı ve donanımlı bir şekilde üretilmeye başlandı. Bu doğrultuda kişilerin ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik kullanılan pressoterapi bölgesel zayıflama yöntemi olarak karşımıza çıkar. Bu işlem sırasında kullanılan ve vücudu saran bir giysi kullanılır. Bu giysi tüm vücudu etkili bir şekilde sararak basınç uygulamaya başlar. Bilgisayar yardımı ile giysi içerisinde bulunan ve pressoterapi olarak adlandırılan cihaz yer alır. Bu cihaz beraberinde bulunan pompa ve vakum aletleri ile birlikte kullanılır.

Pressoterapi Nedir?

Bölgesel zayıflama konusunda yapılan diyetlerden istenilen sonucun elde edilememesi karşısında kişinin beklentileri doğrultusunda pressoterapi tercih edilir. Medikal estetik anlamda en yeni gelişmeler içerisinde yer alan pressoterapi göğüs bölgesinden başlayarak ayak kısmına kadar olan tüm bölgeye yapılan basınç terapisidir.

Bir nevi basınç masajı olan bu sistemde vücutta bulunan tüm damarlar arasındaki birikmiş sıvılar dışarıya atılır ve böylece bölgesel incelme gerçekleşir. Ödem tedavisinde yaygın bir şekilde kullanılan pressoterapi ağrısız ve güvenilir bir işlem olduğu için ödem ve fazla kilolardan kurtulmak mümkündür. Yorgunluk sonucu ayaklarda oluşan ödemler, bacakta görülen selülitler ve kilo problemlerine karşı estetik bir uygulama olan pressoterapi bu konuda insanların en büyük yardımcısıdır.

Pressoterapi Nasıl Uygulanır?

Son zamanlarda özellikle bayanlar tarafından sıklıkla kullanılan pressoterapi fazla kiloların yaratmış olduğu kötü görüntü ve ödemler konusunda başarılı sonuçlar verir. Kullanılan cihaz ve aletler yardımıyla belirgin ve düzgün vücut hatlarına sahip olmak mümkündür. Bu işlem seanslar halinde gerçekleştiği için yaklaşık olarak 15 seansa kadar devam eder. Selülit tedavisinde ve vücudun forma girmesinde oldukça faydalı bir uygulamadır.

Pressoterapi yöntemi şişirme pompaları kullanılarak yapılır. Göğüs aşağısı olan tüm bölgeler sarılır. Vücudun sarılma işlemi sırasında kullanılan özel battaniye tüm bölgeleri kontrollü bir şekilde sardıktan sonra basınç terapisi başlar. Pressoterapi sırasında kan dolaşımını ve lenf akışını artırmak için yapılan titreşimli basınç vücutta görülen tüm şişlik ve ödemi azaltır. Tüm bunların yanında uygulama sırasında vücuda oksijen akışı da verilir ve böylece oksijen dengesi korunmuş olur.

Pressoterapi temel olarak basınç sistemiyle çalışan ve mekanik etkiyle lenfatik ve genel dolaşım drenajı sağlayarak bacaklarda oluşmuş ödem ve selülit problemlerinde etkin sonuçlar elde edilen bir tedavi yöntemidir. Vücuttaki lenf noktalarından başlayarak yapmış olduğu basınçlı uyarılarla ayak tabanından göğüs altına kadar uygulanan bir basınç terapisidir. Vücuttaki lenfatik ve venöz dolaşımı hızlandırarak damarlar arasında biriken sıvıyı drene eder. Sellülit, özellikle kadınlarda oluşan; ergenlik, doğum ve menopoz dönemlerinde hormonal değişiklikle de tetiklenen aynı zamanda yanlış beslenme, hareket azlığı ile artan ve genellikle kalıtsal zemin taşıyan bir hastalıktır. Bölgedeki dolaşım bozukluğu nedeniyle atılamayan toksinler, birikerek portakal kabuğu şeklinde bir görünüme neden olur. Uygulama sonucu estetik açıdan görünümün düzelmesinin yanında mevcut dolaşım bozukluğu giderildiği için toksinlerin vücuttan atılması da kolaylaşır. Pressoterapi uygulaması genellikle problemin durumuna göre tek başına veya diğer selülit ve bölgesel incelme tedavilerine ek olarak yapılabilir. Genellikle haftada iki kez planlanan, ortalama 20-30 dk. süren uygulamadır.

Pressoterapi Seansları Ne Kadar Sürer?

Sağlık alanında yaşanan gelişmeler ve kullanılan modern cihazlar yardımıyla günümüz insanları yaşadıkları sorunları etkili çözüm yöntemleri ile gidermektedir. Bu konuda önemli bir role sahip olan pressoterapi hem bölgesel zayıflama hem de vücutta görülen ödem, şişlik ve selülit gibi sorunlarla etkili bir şekilde mücadele eder. Pressoterapi içinde istenilen sonuca ulaşmak için belirlenen seanslara kontrollü bir şekilde uymak gerekir. Seanslar kişilerin yaşadığı problemlere bağlı olarak değişiklik gösterir. Genel itibarıyla pressoterapi seans sayısı 10-15 seans arasında değişir.

Pressoterapi Kimler İçin Uygundur?

Sağlık şartları elverişli olan tüm insanlar tarafından pressoterapi kullanılabilir. Bu doğrultuda bölgesel incelme konusunda diyet ve sporların sonuç vermediği durumlarda, varis ve selülit tedavisinde, yoğun çalışma sonucu vücutta meydana gelen ödem ve şişlikleri bulunan kişiler pressoterapiden yardım alabilirler. Bunun dışında kalp yetmezliği bulunanlar, hamileler ve yeni doğum yapmış kişiler pressoterapi tedavisi yaptıramazlar.

Pressoterapi Faydaları Nelerdir?

Pressoterapi yönteminde kullanılan basınç noktaları, kan dokusu, deri altındaki toplardamar ve lenf dolaşımını harekete geçirecek şekilde basınçlar kullanılır. Sağlık açısından oldukça elverişli bir uygulama olan pressoterapinin birçok faydası bulunur. Öncelikle bu uygulama sayesinde istenilen bölgesel incelme sağlanır.

İşlem ödem ve şişlikler de oldukça etkilidir. Kılcal damarlarda ve lenf sistemindeki kan dolaşımını hem harekete geçirip hem de hızlandırdığı için selülit ve varis gibi tedavilerde etkili bir şekilde kullanılabilir. Bir nevi detoks olan pressoterapi gençleştirici bir özelliğe sahiptir. Bacak ve basen gibi bölgelerde görülen kilolarla etkili bir şekilde mücadele eder. Vücudun şekillenmesinde ve belirgin hatlara sahip olmasında oldukça başarılıdır. Cildin nem ve oksijen oranını dengelediği için metabolizmayı hızlandırır. Ayrıca cildin gergin olmasını sağladığı gibi canlı görülmesine de yardımcı olur.

Pressoterapi Yorumları

Pressoterapi ile ilgili yapılan yorumlara bakıldığı zaman uygulamanın ağrısız ve kolay bir işlem olması pressoterapi cazip hale getirmiştir. İşlemi gerçekleştiren kişiler yaşadıkları memnuniyeti yaptıkları yorumlarla dile getirmişlerdir. Bu nedenle pressoterapi yorumları uygulama hakkında kişilere bilgi verir. Merak edilen sorular buradan alınan yorumlarla cevaplanır. Pek çok kişi pressoterapi konusundan yorum okuyarak işlem hakkında bilgi alır. Bu doğrultuda pressoterapi nedir, nasıl uygulanır, kaç seans gidilir, etkili sonuç verir mi gibi sorular okunan yorumlarla cevaplanır.

Pressoterapi Fiyatları

Pressoterapi yaptırmak isteyen kişilerin en çok merak ettiği konuların başında pressoterapi fiyatları gelir. Fiyatlarının belirlenmesinde gidilen klinik, işlemi gerçekleştirecek uzmanın deneyimi ve kişilerin vücut tipleri etkili olmaktadır. Her bireyin yaşadığı problem farklı olduğu için gideceği seans sayısı da farklılık gösterir. Pressoterapi seanslar halinde gerçekleştiği için kişilerin vücut tipine bağlı olarak seans sayısı belirlenir. Tüm bu etmenler göz önünde bulundurularak pressoterapi fiyatları ortaya çıkar.
https://www.dermaclean.com.tr/category/vucut-uygulamalari/