Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Profesyonel Cilt Bakımı

Cilt bakımına ve güzelliğine önem veren kişiler cilt bakımını yakından takip ederek profesyonel yardım alırlar. Profesyonel cilt bakımı cildin yapısına uygun ürünlerle gerçekleşen işleme denir. Uygulama sırasında dermokozmetik ürünleri kullanılır ve cilt canlılığı ve elastik yapısı yeniden kazandırılmaya çalışılır.
Cilt yaşın ilerlemesi ve çevresel faktörlerle birlikte canlılığını kaybeder. Çevresel faktörler içerisinde bulunan olumsuz hava koşulları, kullanılan kimyasal ürünler, makyaj atıkları, ciltte biriken yağ ve siyah nokta gibi olumsuzluklar cildin sağlıklı görünmesini etkiler. Tüm bu etmenlere karşı cilt bakımı kullanılan ürünlerle beraber cildin üst katmanından başlayarak derinlemesine temizlenmesi sağlar.

Cilt Bakımı Nedir?

Güzel ve pürüzsüz bir yüze sahip olmak her bayan için önemlidir. Bu nedenle cilt bakımı bayanlar için en çok tercih edilen yöntemdir. Cildin bakımlı olması cilt sağlığını önemli derecede etkiler. Cilt bakımı ciltte var olan sorunları temizleyerek cildin onarılmasına yardımcı olan bir uygulamadır. Sağlıklı ve nefes alabilen bir cilde sahip olmak için kullanılan dermokozmetik ürünler cildin sahip olduğu eski canlılığını geri getirerek ciltte birikmiş olan tüm yağ ve siyah noktaları yok eder.

Yapılan işlemlerle beraber öncelikle cildin ihtiyacı yapılan analizler doğrultusunda belirlenir. Bu doğrultuda öncelikle cildin nemli olmasını sağlayan oksijen verilir. Verilen oksijen ile beraber cilt derinlemesine temizlenir.

Böylece her tabaka yağ ve kirden arınarak daha canlı bir görünüm kazanır. Temizleme işlemi sırasında kapalı ve tıkalı olan gözenekler açılır böylece siyah nokta oluşumunun da önüne geçerek tertemiz bir yüze sahip olunur. Bu nedenle cilt bakımı yapılması gereken önemli bir uygulamadır. Bu uygulama sayesinde cilt üzerinde bulunan yabancı maddeler ve toksinler dışarı atılır.

Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Cilt bakımı yaptırmak isteyenler öncelikle deneyimli uzmanlardan yardım almalıdır. Bakım öncesi cilt analiz edilir ve kişinin problemleri belirlenir. Cildin ihtiyacı olan ürünler tercih edilerek bakım işlemine geçilir. Cilt bakımı aşamalar halinde gerçekleşir. Bu nedenle öncelikle cilt kullanılan temizleme ürünleri ile tüm yağ ve toksinlerden arındırılır.

Ardından cilde peeling yapılarak ölü hücrelerden arındırılır. Cildin nefes alabilmesi için buhar verilir ve bu Bahar yardımıyla var olan siyah noktalar vakum yardımı ile temizlenir. Tüm bu uygulamalardan sonra cildi onarmak ve hücre yenilenmesini sağlamak amacıyla uygun vitamin ve mineraller cilde takviye edilir. Böylece medikal cilt bakımı sorunsuz bir şekilde tamamlanmış olur.

Cilt Bakımı Aşamaları

Cilt bakımı uygulamasında öncelikle cilt analizi ile cildin ihtiyaçlarının belirlenmesi sağlanır. Cilt yağ, makyaj artıkları vs. etkenlerden temizlenerek peeling için sağlıklı bir ortam oluşturulur. Bitkisel dermokozmetik ürünlerle cilt ölü hücrelerden arındırılır. Jetpeel ile cildin alt katmanına kadar inen süpersonik akımlarla gözenek temizliği sağlanır. Ardından buhar terapi ile cildin gözenekleri açılarak cilt yumuşatılır. Derindeki siyah nokta ve yağ butonları manuel veya teknolojik cihaz yöntemi ile temizlenerek ciltten uzaklaştırılır. Temizlenmiş cilt dezenfekte edilir. Cildin ihtiyacı dahilinde ultrasound ile kolajen doku uyarılır. Cilt sorununa yönelik serum ve oksijen terapi ile cilt altı beslenir. Açık gözenekler aracılığıyla vitamin desteğine doyan cildin sıkılaşması için cilt tipine uygun maske kullanılır. Cilt tipine göre uygulanacak nemlendirici cilt masajı ile cilde yedirilir. Güneş koruyucu eşliğinde cilt bakımı işlemi sonlandırılır. Süreç içerisinde ihtiyaç duyulması durumunda cildin yapısına göre ek bakım ve tedavi işlemleri uygulanabilir.

Cilt Bakımı Ne İşe Yarar?

Cilt bakımı yaptıran kişiler ölü hücreleri ortadan kaldırarak cildin yenilenmesini sağlar. Cilt üzerinde bulunan akne, sivilce ve siyah nokta gibi pürüzler cilt üzerinden alınır ve cilt canlı bir görüntüye kavuşur. Medikal cilt bakımı sayesinde nefes alabilen, sağlıklı ve temiz bir yüze kavuşmak mümkündür.

Cilt Bakımı Faydaları

Yaşın ilerlemesi ve bazı faktörlerden dolayı cilt sorunları yaşanır. Yaşanan bu sorunları uygun yöntemlerle gidermek amacıyla güzellik merkezlerinden yardım alınır. Bu doğrultuda medikal cilt bakımı son zamanlarda yaygın bir şekilde kullanılan bir yöntemdir. Çünkü medikal cilt bakımının birçok faydası bulunur. Gerçekleşen uygulama ile beraber cilt derinlemesine temizlenir uygun ürünlerle beslenir ve yenilenmesi sağlanır. Kolajen üretimi tetiklenerek sağlıklı ve canlı bir görüntüye kavuşur. Cildin elastikiyeti ısı yeniden sağlanır. Medikal cilt bakımı ile birikmiş olan yağ ve kirler vakum sayesinde çekilerek tüm gözenekler açılır. Verilen oksijen yardımıyla cildin nem dengesi düzenlenir. Medikal cilt bakımı sayesinde cildin ihtiyacı olan tüm vitamin ve mineraller cilde takviye edilerek yaşanan tüm sorunlar başarılı bir şekilde giderilmeye çalışılır.

Cilt Bakımı Yaptıranlar

Günümüzde yapılan medikal cilt bakımı kişilerin taze ve canlı bir cilde sahip olmasını sağlar. Medikal cilt bakımı yaptıranlar aldıkları hizmetten duydukları memnuniyet ile ilgili birçok yorum da bulunurlar. Yapılan yorumlara baktığımız zaman uygulamanın birçok faydası olduğunu dile getirdiklerini görüyoruz. Bu hizmet sayesinde yaşanılan tüm cilt problemleri giderilir.

Cilt Bakımı Sonrası

Cilt bakımı herhangi bir yan etkisi bulunmadığı için güvenilir bir şekilde bu hizmet alınabilir. Yapılan işlemlerle birlikte tıkalı bulunan tüm gözenekler açılır cilt derinlemesine temizlenir. Medikal cilt bakımı sonrası cildin günlük bakımı düzenli bir şekilde yapılmalıdır.

Cilt bakımı uygulandığı gün makyaj yapılmamasını tavsiye ediyoruz. Güneş koruyucu mutlaka kullanılmalı, hamam, sauna, solaryum, güneş, havuz, deniz, epilasyon yöntemleri, kimyasal peeling işlemlerinin yapılacağı zaman mutlaka uygulamayı yapacak estetisyeninize sormanız gereklidir. Bu tür durumlarda min. 48 saat-10 gün arasında değişen periyotlarda süre verilmesi gerekmektedir.

Cilt Bakımı sonrası beklenen yan etkiler nelerdir?     

Cildin hassasiyetine göre kızarıklık, kabarıklık ve minik kabuklanmalar gözlemlenebilir. Kızarıklık 1-24 saat sonra normale dönecektir. Minik kabuklanmalar ise ortalama 5-7 gün içinde (kopartılmamak koşuluyla) kendiliğinden iyileşecektir. Uzun süre cilt bakımı yaptırmamış ya da doku altında yağ fazlalığı olan ciltlerde tek tük akne problemi görülebilir.

Cilt Bakımı Fiyatları

Cilt bakım fiyatları tercih edilen kliniğin hizmetleri, uzmanın deneyimi ve yapılan takviyelerle birlikte belirlenir. Bunun dışında cilt bakım işlemleri kişilerin ihtiyaçları doğrultusunda belirlendiği için fiyatlar da kişiye özel belirlenir. Birçok kişi medikal cilt bakım yöntemini seanslar halinde alır. Yani bu uygulamayı sürekli hale getirerek cildin taze ve canlı görünmesini sağlar.

Cilt Bakımı Yorum

Cildi iç ve dış etkenlerden korumak amacıyla periyodik aralıklarla medikal cilt bakımı yaptırmak gerekir. Bu uygulamayı kullananlar işlem hakkında bilgi verici yorumlarda bulunur. Yapılan yorumlar incelendiği takdirde uygulamanın nasıl gerçekleştiği, hangi yöntemlerin kullanıldığı ve cilde takviye edilen vitamin ve mineraller hakkında detaylı bilgi bulunur.

Yorumlardan medikal cilt bakımı uygulaması sırasında nelere dikkat edilmeli sonrasında ise nasıl desteklenmelidir şeklinde sorularında cevapları bulunur. Cilt bakımı yaptıran kişi sayısı fazla olduğu için yapılan yorumlarda oldukça fazladır. Bilgi almak amacıyla bu yorumlardan yararlanmak gerekir.
https://www.dermaclean.com.tr/category/cilt-uygulamalari/