Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Bacak Sıkılaştırma

İnsan vücudu yaşın ilerlemesi ile beraber yerçekimine yenik düşer ve vücutta sarkmalar baş gösterir. Bu durum birçok kişiyi rahatsız ettiği için Bu doğrultuda insanların ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla çeşitli yöntemler geliştirilmiştir. Her ne kadar spor, egzersiz ve diyet programları uygulanmaya çalışılsa da bazen istenilen sonuçlara ulaşmak mümkün olmayabilir.
Bu doğrultuda daha çok ön plana çıkan yöntem ameliyatsız sıkılaştırma uygulamalarıdır. Vücutta önemli bir konuma sahip olan bacaklar ne kadar sıkı ve gergin olursa vücut o kadar estetik ve şekilli görünür. Bacak sıkılaştırma konusunda geliştirilmiş birçok yöntem bulunur. İnsanların ihtiyaçları doğrultusunda belirlenen yöntemlerle bacaklar istenilen şekil ve forma kavuşur. Bacak sıkılaştırma fiyatları kullanılacak yönteme bağlı olarak belirlenir.

Bacak Sarkmalarının Temel Sebepleri

Deride sarkma problemi hem kadınlarda hem de erkeklerde yaygın bir şekilde görülen durumdur. Fakat Kadınlar erkeklere nazaran daha yağlı bir vücuda sahip oldukları için sarkmalar kaçınılmaz hale gelir. Bacaklarda sarkmaların yaşanmasının en önemli nedenleri hızlı kilo alıp vermek, yapılan doğum sayısı, hareketsiz kalmak, yaşın ilerlemesi ile beraber cildin elastiki yapısını kaybetmesi, düzensiz beslenme ve yanlış egzersizler sarkmalara neden olur. Tüm bu sorunlarla karşı karşıya kalan kadınlar yaşadıkları bu problemi gidermek amacıyla bacak sıkılaştırma yöntemlerini araştırarak doğru olanı tercih ederler. Bacak sıkılaştırma fiyatları yapılan bu araştırmalar sonucunda ortaya çıkar.

Bacak Sıkılaştırma Nasıl Yapılır?

Kadın bacağı vücudun en önemli unsurlarından biridir. Her kadın ince, düzgün ve pürüzsüz bacaklara sahip olmak amacıyla bacak sıkılaştırma yöntemlerini kullanır. Bacak sıkılaştırma için öncelikle düzenli belirlenen egzersizlerin yapılması gerekir. Bunun dışında ameliyatsız bacak germe yöntemleri bacağın sıkı bir yapıya kavuşmasında kullanılabilir. Bu doğrultuda geliştirilmiş olan teknolojik cihazlar yardımıyla istenilen estetik forma kavuşmak mümkündür. Bacak sıkılaştırma fiyatları kullanacak cihazın özellikleri ile yakından ilişkilidir.

Bacak Sıkılaştırma Kimler İçin Uygundur?

Bacak sıkılaştırma yaşın ilerlemesi ile beraber meydana gelen sarkmaları engellemek isteyen kişiler tarafından kullanılır. Bunun dışında vücudu hızlı kilo alıp vermeye müsait olan ve bu durumdan rahatsızlık duyan kişilerde bacak sıkılaştırma yöntemlerine başvurur.

Ameliyatsız Bacak Germe Uygulamaları

Ameliyatsız bacak germe estetiği daha çok sarkma ve gevşeme problemini çok az yaşayan kişiler tarafından tercih edilir. Bu konuda yeni geliştirilmiş teknolojiler tercih edilir ve yüz güldüren sonuçlar elde edilir. Yeni nesil ameliyatsız bacak içi germe yöntemi rahatsızlık veren tüm yağları ve sarkmış derileri ortadan kaldırır. Bu yöntem sayesinde bacak istenilen forma kavuşur. Ayrıca bacakta görülen selülit problemlerinde de etkili bir şekilde kullanılır.

Eximia Kavitasyon ile ameliyatsız bacak içi germe yönteminde ise istenilen incelme ve form yakalanır. Eximia Kavitasyon sayesinde bacak sıkılaşma profesyonel bir şekilde yapılır. Yeni bir teknoloji olan bu yöntem sayesinde kötü görüntü ortadan kaldırılarak bacakta estetik bir şekil yakalanır. Ayrıca isteyen kişiler bu yöntemi selülit ve çatlak tedavisinde de rahatlıkla kullanabilirler. Kişiler yaşadıkları problemi bağlı olarak uzmanlar eşliğinde tercih edilen en doğru yöntemler sayesinde sıkı ve gergin bir vücuda sahip olurlar.

Bacak Sıkılaştırma Öncesi

Gerçekleşecek uygulama öncesinde bacak sıkılaştırma için öncelikle bazı analizler ve değerlendirmeler yapılır. Böylece en doğru yönteme karar verilir.

Bacak Sıkılaştırma Sonrası

Bacağın sıkı ve gergin durması için yapılan bacak sıkılaştırma uygulamaları sonrasında iyileşme süreci hızlı ilerler. Elde edilen sıkı görüntünün uzun süre kalıcı olması için günlük egzersiz hareketlerle desteklenmesi gerekir.

Bacak Sıkılaştırma Olanlar Nelere Dikkat Etmeli?

Bacak sıkılaştırma kişilerin isteği doğrultusunda ameliyatsız işlemler veya ameliyat yardımı ile yapılan işlemler şeklinde ikiye ayrılır. Her iki yöntemde de hastalar vücudun sıkı formunu korumak amacıyla dengeli beslenmeli düzenli spor faaliyetlerin de bulunmalıdır. Ameliyatsız bacak sıkılaştırma sonrasında günlük yaşantınıza devam edebilirsiniz.

Bacak Sıkılaştırma Fiyatları

Şekilli bacaklara sahip olmak için birçok kişi cerrahi işlemlere başvurur. Bazı kişiler ise ameliyatsız bacak sıkılaştırma yöntemlerini tercih eder. Bu doğrultuda bacak sıkılaştırma fiyatları kullanılacak yönteme bağlı olarak değişiklik gösterir. Ayrıca bacak sıkılaştırma fiyatları üzerinde kliniğin sunmuş olduğu ek hizmetler uzman deneyimi ve kliniğin bulunduğu şehir gibi etmenler de etkili olmaktadır.

Sık Sorulan Sorular

Sıkı ve düzgün bir bacak yapısına sahip olmak isteyen kişiler bacak sıkılaştırma konusunda birtakım sorular sorar. En çok merak edilen soruların başında bacak germe işlemlerinin neler olduğu, bacak germe ameliyatlarında başarı oranı nedir, ameliyatsız bacak germe yöntemlerinin kalıcılığı ne kadardır, yapılan tedaviler sonrası bacak yeniden sarkar mı, bacak germe fiyatları nasıldır gibi sorular bulunur.

Bacak Sıkılaştırma Başarı Oranı Nedir?

Gerçekleşen uygulamanın kalıcılığını yakalamak için bazı yöntemlerden destek almak gerekir. Ameliyat ya da ameliyatsız bacak germe operasyonlarında başarı oranı oldukça yüksektir. Bu nedenle bu kalıcılığı yakalamak amacıyla beslenmeye dikkat etmek ve kilo kontrolü sağlamak gerekir.

Bacak Sıkılaştırma Riskli Mi?

Uygulama öncesinde kişilere analiz yapılır. Yapılan analizde kişinin sağlık durumunun kullanılacak yöntemlere uygun olup olmadığına bakılır. Bacak sıkılaştırma uygulamasında herhangi bir risk bulunmaz. Sadece uygulamalar sonrasında özellikle ameliyatlı işlemler sonrasında bazı ağrılar yaşanabilir bunlarda geçici süreçlerdir.
https://www.dermaclean.com.tr/category/vucut-uygulamalari/