Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Selülit Tedavisi

Düzgün ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak birçok bayanın önem verdiği konuların başında gelir.  Günümüz bayanlarının yaşadığı en büyük estetik kaygılardan biri de vücudun çeşitli bölgelerinde görülen selülitlerdir. Selülit cilt yüzeyinde oluşan çukurlu görüntülere verilen isimdir. Portakal kabuğunu anımsatan bu kötü görüntü özellikle kalça, karın ve uyluk bölgesinde yaygın bir şekilde görülür.
Kadınlar tarafından yaşanan bu sorun aşırı derecede bulunan yağ depolarının dikey bir şekilde uzantısına sahiptir. Bu uzantılar arasında meydana gelen küçük boş alanlar çukurlar meydana getirir. Görülen bu çukurlar zamanla vücudun bazı bölgelerinde geniş alan kaplamaya başlar. Ve bu alanlarda selülit görülür. Selülit tedavisi olmak isteyenler öncelikle selülit tedavisi fiyatları hakkında bilgi sahibi olmalıdır.

Selülit Tedavisi Nedir?

Kadınlar tarafından yaşanan en büyük problemlerden biri de uyluk ve kalça bölgesinde meydana gelen selülitlerdir. Bölgesel metabolik bozukluk olarak adlandırılan selülitler vücutta oluştuğu alanlarda ve  görüldüğü yerlerde girinti ve çıkıntı meydana getirir. Şekilsel ve estetik bozukluğa neden olan bu dokular selülit tedavisi ile ortadan kaldırılmaya çalışılır. Selülit insanlarda dereceler halinde bulunur. Bu dereceler içerisinde en ileri seviye olan selülit 3. derecedir.

Rahatsız edici bir şekilde gelişen selülit hormonsal nedenler, dengesiz beslenme, aktivite yetersizliği, kronik kabızlık, zararlı alışkanlıklar, hamilelik, dolaşım bozukluğu gibi nedenlerden dolayı ortaya çıkar. Selülit tedavisi için egzersiz yapmak ve sağlıklı bir diyet oldukça önemlidir. Bunun dışında teknolojinin gelişmesi ile beraber kullanılan sağlıklı yöntemlerde selüliti gidermede büyük bir role sahiptir. Selülit tedavisi fiyatları kullanılacak yönteme ve işleme bağlı olarak belirlenir.

En Etkili Selülit Tedavisi

Selülit, ciltte görülen cilt altı yağ dokusunda, yağ hücreleri ve etraflarında bulunan bağ dokusu liflerinin birbirleri ile olan ilişkisinin bozulması neticesinde ortaya çıkar. Bu bozuk daha çok popo altı ve uyluk bölgesinde görülür. Yaşadığı problem doğrultusunda herkes en etkilisi selülit tedavisi için farklı bir yöntem kullanmayı tercih eder. Bu yöntemler içerisinden bir tanesi soğuk lipolizdir. Bu uygulama sayesinde selülitin meydana geldiği bölgede yağ miktarı ciddi manada azaltılır.

Bunun dışında uygulama sırasında bağ dokusu arasında yaşanan bozukluklar uyarılarak yeniden onarılmaya çalışılır. Ölen yağ dokuları soğuk lipoliz sayesinde doğal koşullar altında vücuttan atılır vücutta görülen yağ dolgunluğu azalmaya başlar. Böylece ciddi manada bir düzelme görülür. Soğuk lipoliz dışında selülit tedavisi için lazer lipoliz kullanılır.

Lazer lipoliz ciltte açılan küçük deliklerden girilerek lazer cihazının enerjisinden yararlanarak yağ dokucukları parçalanır. Bu yöntem selülit tedavisinde oldukça başarılıdır. İşlem sonrasında hastalar daha iyi bir sonuç almak amacıyla korse giyerler. Bu süreçte hastalar isteğe bağlı olarak kavitasyon ve radyofrekans uygulamalarını da tercih edebilirler.

Bu uygulama içerisinde yer alan Kavitasyon yönteminde ses dalgaları yardımıyla yağ hücreleri parçalamaya çalışılır. Ses dalgaları hedeflenen bölgeye doğru verilir. İşlem sırasında cildin zarar görmemesi için sadece yağ hücrelerine doğru odaklanılır ve diğer dokulara herhangi bir zarar verilmez. Bu uygulama ağrısız bir işlemdir ve ortalama 30 dakika kadar sürmektedir. Radyofrekans uygulaması da selülit tedavisinde oldukça avantajlı bir yöntemdir. Çünkü düşük frekansta kullanılan bu teknoloji sayesinde verilen ısıların sinir dokusu üzerinde herhangi bir olumsuz etkisi bulunmaz. Hedef dokulara verilen ısı sayesinde doku yenilenmeye başlar.

Sağlıklı bir yöntem olan bu teknikler selülit konusunda oldukça başarılıdır. Selülit tedavisi fiyatları soğuk lipolizde, lazer lipolizde, kavitasyonda ve radyofrekansta farklı olarak fiyatlandırılır.

Selülit Tedavisi Kadınlar Kulübü

Kadınlar tarafından her konuda bilgi alışverişinin yapıldığı kadınlar Kulübü sitesinde selülit tedavisi olan kadınların yorumları bulunur. Yapılan yorumlara bakıldığı zaman herkes kendi yaşadığı problemin boyutuna bağlı olarak etkili olan yöntemi kullanmayı tercih etmiştir. Sitede kullanılan yöntemleri ve yöntemlerin nasıl uygulandığı üzerinde bilgi alışverişi yapılır. Bu nedenle selülit tedavisi hakkında farklı bilgi kaynaklarına ulaşmak isteyenler burayı da tercih edebilirler.

Selülit Tedavisi Öncesi Sonrası

Selülit tedavisi olmak isteyen kişiler öncelikle başarılı bir klinik tercih etmek zorundadırlar. Burada bulunan deneyimli kişilerden selülit tedavisi hakkında bilgi almaları gerekir. Selülit tedavisi için öncelikle kişinin yaşadığı selülitin derecesi belirlenmeye çalışılır. Belirlenen selülitin boyutuna bağlı olarak en etkili tedavi uygulanmaya başlar. Tedavi sonrası hastaları beslenmelerine dikkat etmeleri gerekir. Karbonhidrat ve yağ içeren besinlerden uzak durmak bol su tüketmek gerekir. Selülit tedavisi sonrasında hastalar portakal kabuğuna benzeyen vücut özelliklerinden kurtularak daha sıkı ve sağlıklı bir vücuda kavuşurlar.

Selülit Tedavisi Yöntemleri

Selülit tedavisi için mezoterapi, radyofrekans, kavitasyon, Eximia Kavitasyon, G5, soğuk lipoliz, lazer lipoliz, ultrason tedavisi gibi yöntemler kullanılır. Kişilerin yaşadığı selülit problemi doğrultusunda doğru yönteme karar verilerek işleme başlanır. Selülit tedavisi fiyatları üzerinde kullanılacak olan yöntemin etkisi büyüktür.

G5 Selülit Tedavisi Yorumları

G5 masajı özel cihaz yardımıyla selülitin olduğu bölgede masaj yapar. Hızlı girişimler sonucunda masajın yapıldığı bölgede sıkılaşma görülür. G5 selülit tedavisi için çok fazla yorum bulunur. Yapılan yorumlardan tedavinin hem bölgesel incelmede kullanıldığı hem de selülit tedavisinde etkili olduğu görülür.

Selülit Tedavisi Yaptıranlar

Selülit günümüzde birçok kişinin yaşadığı cilt problemlerinden biri olarak karşımıza çıkar. İleri derece selülit kişilerin günlük hayatını olumsuz etkiler. Bu nedenle birçok kişi selülit tedavisi yaptırmaya karar verir. Karar verilen yöntemle birlikte selülit tedavisi seanslar şeklinde devam eden bir süreçtir.

Selülit Tedavisi Fiyat

Günümüzde selülit tedavisi için yeni nesil cihazlar ve teknolojik içerikli ürünler kullanılır. Selülit tedavisi için önemli klinikler bulunur ve bu kliniklerde en modern yöntemlerle selülit tedavisi gerçekleştirilir. Selülit tedavisi fiyatları tercih edilen kliniğin ve yöntemin şekline bağlı olarak farklılık gösterebilir. Ayrıca uzman kişilerin deneyimi de fiyatlar konusunda etkili olmaktadır. Bu doğrultuda güvenilir ve sağlıklı hizmet sunan kliniklerin tercih edilmesi sağlık açısından son derece önemlidir. Bu nedenle fiyattan daha önemli olan kliniğin sunmuş olduğu hizmetlerin performansıdır. Selülit tedavisi ve kullanılan yöntemler sonucu başarılı sonuçlar verir.
https://www.dermaclean.com.tr/category/vucut-uygulamalari/