Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Kol Sıkılaştırma

Sıkı ve düzgün vücuda sahip olmak için tüm bölgelerin gergin olması gerekir. Bu nedenle özellikle kadınlar tarafından sıklıkla karşılaşılan sarkmalar ciddi rahatsızlık verir. Sarkmaların yaşandığı yerlerden biri olan kollar hareketsizlikten, hızlı kilo alıp verme ve yaşın ilerlemesi ile beraber yağlanarak sarkmaya başlar.
Yaşanılan bu problemi ortadan kaldırmak için kol bölgesinde meydana gelen yağları yakmak ve kolları sıkı hale getirmek amacıyla çeşitli yöntemlere başvurulur. Kol sıkılaştırma için vücut geliştirici aletlerden yararlanmak gerekir. Düzenli olarak yapılan egzersizler kol sarkmalarını düzenlemekle kalmaz sıkı bir görünüme kavuşmasına yardımcı olur. Bunun dışında daha kalıcı sonuçlara ulaşmak için ameliyatsız kol sıkılaştırma işlemlerinden yararlanılabilir. Kol sıkılaştırma fiyatları tercih edilen klinik ve yöntemi bağlı olarak belirlenir.

Kol Sarkmalarının Temel Sebepleri

Yaşın ilerlemesi ile beraber vücut elastiki yapısını kaybederek sarkmaya başlar. Bu nedenle her ne kadar spor ve diyet yapılmaya çalışılsa da yerçekiminin etkisiyle kollarda sarkıklık yaşanır. Yağlı kollarda sarkma daha çok görüleceğinden dolayı sık kilo alıp vermek kişiler için olumsuz bir durumdur. Bunun dışında hareketsiz kalmak dengesiz beslenme gibi etkenlerde kol sarkmalarına neden olur. Fakat günümüzde gelişen teknoloji sayesinde rahatsızlık veren sarkmış kolları toparlamak mümkündür. Özellikle gerçekleştirilen ameliyatsız germe işlemleri son derece başarılıdır. Kol sıkılaştırma fiyatları kolun anatomik yapısı incelendikten sonra belirlenir.

Kol Sıkılaştırma Nasıl Yapılır?

Kol ve vücut sıkılaştırma için öncelikle kilo kontrolü ve spor yapmak gerekir. Fakat birçok kadın ve erkek bu konuda daha kalıcı sonuçlara ulaşmak istiyor. Kullanılan yeni nesil cihazlar ve ürünler yardımıyla artık bıçak altına yatmadan daha sıkı ve gergin kollara sahip olmak mümkündür. Kol sıkılaştırma için birbirinden farklı uygulamalar bulunur. Bu uygulamalar içerisinde özellikle ameliyatsız kol germe işlemleri insanlara daha cazip geliyor.

Özellikle 35-40 yaşından sonra birçok kişi sarkmaya başlayan kollarından rahatsızlık duymaya başlar. Kol sarkmalarını önlemek amacıyla kişilerin ihtiyacı doğrultusunda analizler yapılır. Kullanılacak germe işlemi ile beraber radyo frekans ve lazer cihazları da kombine edilerek kullanılabilirler.

Medikal estetik alanında kullanılan yeni nesil teknolojik cihazlar insanların ihtiyaçları doğrultusunda geliştirilmiştir. Geliştirilen tedavi şekillerinden birisi radyofrekans yöntemidir. İşlem radyofrekans dalgaları ve ısı sayesinde uygulama yapılan bölgede yağları küçülterek kolajen sentezini uyarır, böylelikle bölgede sıkılaşma meydana gelir. Sıkılaşma yöntemlerinden bir diğeri ise elektroterapi yöntemidir. Hedef bölgeye yerleştirilen pedler aracılığıyla vücuttaki serbest kaslara gönderilen kontrollü akım sayesinde kaslar çalıştırılarak bölgenin sıkılaşması sağlanır. Son zamanlarda talep edilen bir diğer sıkılaşma metodu ise yüksek yoğunluklu odaklanmış ultrason sistemi olan Hıfu tedavisidir. Odaklanmış ses dalgaları uygulanan bölgedeki alt tabakasına kadar inerek uygulanan bölgede toparlanma ve sıkılaşma sağlar. Kol sıkılaştırma fiyatları tercih edilecek yöntem ve takviyelerle belirlenir.

Kol Sıkılaştırma Kimler İçin Uygundur?

Kol sıkılaştırma daha çok yaşı ilerlemiş kişiler için geçerlidir. Bunun dışında hızlı kilo alıp verme özelliğine sahip olan kişilerde de sarkmalar görüleceğinden dolayı sıkılaştırma işlemine ihtiyaç duyulur. Günümüzde gelişen cihazlar ve estetik uygulamalar sayesinde kadınlar ve erkekler istedikleri vücut tipine kısa sürede sahip olabilirler. Kol sıkılaştırma kollarda görülen kalınlaşma ve sarkmalara karşı oldukça etkili sonuçlar verir.

Ameliyatsız Kol Germe Uygulamaları

Geliştirilmiş yeni teknolojiler sayesinde ameliyatsız kol germe işlemi sırasında herhangi bir iz kolda kalmadığı için uygulamalar yaygın bir şekilde tercih edilir. Hıfu uygulaması sarkık kol yapısına tavsiye edilir. Öncelikle işlem için deri lokal anestezi ile uyuşturulur. Ardından bölgeye ultrason enerjisi gönderilir ve burada ısı yükselmiş olur. Bu ısı sayesinde deri altında bulunan kolejen lifler büzülür ve kısalır. Uygulama sonrasında gözle görülür sıkılaşma sağlanır. Ultrashape V3 uygulaması ameliyatsız kol germe işlemleri arasında yer alır. Sarkmayı durdurmak amacıyla kullanılan bu yöntem sarkmaya neden olan yağları azaltarak vücudun şekillenmesine yardımcı olur. Bölgesel incelme ve yağ azaltma konusunda önemli bir role sahip olan ultrashape v3 gergin ve sıkı bir vücut için oldukça başarılıdır. Vellashape kol germe yöntemi kol kısmında yer alan yağ dokusunun hacmini azaltmayı amaçlar. Uygulamada kullanılan radyofrekans ve vakum sistemi kan akımının hızlanmasını sağlar. Bu yöntemde hedef dokular ışınlarla ısıtılır ve radyo frekans ısı ile de dağıtılır. Kol sıkılaştırma fiyatları gidilen klinik ve uzman kişinin deneyimine bağlıdır.

Kol Sıkılaştırma Yöntemleri

İnatçı vücut yağlarından kurtulmak ve kolu sıkı ve gergin hale getirmek amacıyla birçok yöntem bulunur. Bunun için öncelikle kişilerin spor ve diyet programlarından yararlanması gerekir. Belirlenen egzersiz hareketlerini düzenli olarak yapmak kol sıkılaştırma konusunda oldukça önemlidir.

Kol sıkılaşma tekniklerine bakacak olursak öncelikle bu konuda yapılan spor ve egzersiz hareketleri önemlidir. Ardından teknolojik cihazlar yardımı ile alınan kol sıkılaştırma yöntemleri de sıkılaşma konusunda büyük başarı sağlar.

Kol Sıkılaştırma Öncesi

Sıkılaştırma yöntemleri içerisinde bulunan ameliyatsız kol germe işlemi öncesinde kolun yapısı ile ilgili bir değerlendirme yapılır. Kolda görülen sarkmalar görsellerle anlatılmaya çalışılır. Kolun yaşadığı problem doğrusunda en doğru yöntem tercih edilir.

Kol Sıkılaştırma Sonrası

Uygulama sonrası gerçekleşen kol germe işlemlerinin ardından hastanın yapılan uygulamanın kalıcı olmasına yardımcı olmak amacıyla düzenli beslenmesi ve egzersiz yapması gerekir. Uygulanan sıkılaştırma yöntemleri yaşın ilerlemesiyle beraber yeniden sarkmaya başlayacağından dolayı gerekli her türlü tedbiri almak gerekir.

Kol Sıkılaştırma Olanlar Nelere Dikkat Edilmeli?

Ameliyatsız kol sıkılaştırma ve germe işlemleri sonrasında hastaların kilo alıp verme konusunda dikkatli davranması gerekir. Çünkü yağlanmalar beraberinde sarkmaları getirir. Bu nedenle işlem sonrası kesinlikle uygulamanın diyet programları ve spor egzersizleri ile desteklenmesi gerekir

Kol Sıkılaştırma Fiyatları

Kol sıkılaştırma uygulamalarından yararlanmak isteyen kişilerin en çok merak ettiği soruların başında kol sıkılaştırma Fiyatları gelir. Bu konuda yapılan yöntemler ve işlemler hakkında detaylı araştırma yapmak gerekir. En doğru sıkılaştırma yöntemleri ile istenilen sonuçlara ulaşmak mümkün olacağından alanında başarılı bir klinik tercih etmek gerekiyor. Fiyatlar belirlenirken her hastanın yaşadığı sarkma problemi farklılık göstereceğinden dolayı öncelikle bir ön değerlendirme yapılır. Ardından hastanın sarkma problemi doğrultusunda sonuç alabileceği en kalıcı çözüm önerisi sunulur.
https://www.dermaclean.com.tr/category/vucut-uygulamalari/