Radyofrekans Bölgesel İncelme Uygulaması
Radyofrekans Bölgesel İncelme

Radyofrekans Bölgesel İncelme, ısı kontrollü bölgesel incelme yöntemidir. Radyo dalgaları vücuttaki su molekülleri ile iyonlarını (sodyum-potasyum-kalsiyum-magnezyum) harekete geçirir. Bunların hareketlenmesine bağlı olarak enerji açığa çıkar ve bölge ısınır. Amaç, ısıtılan (tedavi edilen) bölgenin ısısının 41-43 dereceye çıkarmaktır.Böylelikle uygulanan bölgede yapılanma süreci başlamış olur. Radyofrekans Bölgesel İncelme yöntemi ile bölgesel incelme de 3 etki vardır.

3 Etki

Radyofrekans Bölgesel İncelme, su içeren bütün dokuları kontrollü bir şekilde çok derin dokulara geçmesine (veya iletilmesine) yol açmadan ısıtmakta. Çünkü Radyofrekans hücrelerdeki su moleküllerini harekete geçirmektedir. Bu teknoloji ile su düzeyi çok yüksek olan yağ hücrelerine ulaşılabilmektedir. Yani yağ dokusunu eritebilmektedir. Tedavi sırasında ısınan bölgede yağ hücrelerinin duvarları parçalanır, yağlar erimeye başlar. Eriyen yağlar dolaşımın artmasına bağlı olarak lenfatik yolla vücuttan atılır.

Yaşlanmış ve yıpranmış Kollajen doku parçalanır ve ölür.Radyofrekans Bölgesel İncelme uygulamasında ısı aracılığıyla vücut yeni kolajen üretimine başlar.Böylelikle radyofrekans uygulanan bölgenin dokusunda gözle görünür iyileşme fark edilir.

Vücutta sıkılığı, gerginliği sağlayan dokuya bağ dokusu denir.Bu dokuyu oluşturan hücreler ise fibroblast hücreleridir.Oluşan ısı ile fibroblast aktivasyonu hızlanır.

Sonuç olarak yağların erimesi, kolajenlerin çoğalması ve bağ dokusunun yenilenmesi ile bölgesel incelme, selülitlerin giderilmesi, toparlama, elastikiyet kaybının giderilmesine katkı sağlar.

Tedavi süresi ne kadardır?

Radyofrekans Bölgesel İncelme yöntemi tercihen haftada 1-2 kez 30 dakika sürmektedir.

Uygulamadan nasıl sonuçlar beklemeliyiz?

Doğal olarak uygulama sonrasındaki etkiler, her türlü tedavide olduğu gibi kişiden kişiye değişiklik gösterebilmektedir. Tedaviden hemen sonraki süreçte deride hafif bir kızarma ve gerginleşme gözlenmektedir. Bu etki ise çok hızlı bir şekilde yok olmaktadır ve günlük faaliyetlere çok rahat bir şekilde devam edilebilmektedir.

Estetik & Güzellik Merkezi

Bize Ulaşın !

Randevu Almak veya Soru Sormak İster Misiniz?

Telefon : 0212 571 92 14 & GSM : 0533 957 37 04

İletişim formunu kullanarak bize ulaşabilirsiniz;

Bize Ulaşın!