Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Somon DNA

Zaman içerisinde genetik ve çevresel faktörlerin etkisi ile beraber cilt kalitesi bozulmaya başlar. Cildin yenilenmesine yardımcı olan kolajen ve elastin lifler vücudun hyaluronik asit üretimini engeller. Bu durum cildin mat ve kuru görünmesine neden olur. Cildin bu şekilde birçok çevresel faktöre maruz kalması cilt bakımına ve güzelliğine önem veren kişiler tarafından rahatsız edici bir durumdur.

Günümüzün teknolojisi ile tüm bu sorunlar etkili çözüm yöntemleri ile giderilebilir. Yaşanan teknolojik gelişmeler medikal estetik alanında da önemli gelişmelere fırsat tanımıştır. Bu doğrultuda ölü hücreleri ortadan kaldıran ve hücre yenilenmesine yardım eden somon DNA önemli bir uygulamadır. Teknoloji ürünü olan bu yöntem cildin hyaluronik asit ihtiyacını karşılamaya çalışır. Somon DNA tedavisi içerisinde somon balığı spermleri ve hyaluronik asit bulunur.

Somon DNA Uygulaması Nedir?

Cilt gençleştirme yöntemleri içerisinde önemli bir role sahip olan somon DNA ciltte bulunan hücreleri tazelemek için kullanılır. Bu nedenle parlak ve ışıltılı bir cilde sahip olmak isteyen kadınlar tarafından tercih edilen bu uygulama erkekler tarafından da kullanılmaya başlamıştır. Yaşın ilerlemesi ve çevresel etkenlerden dolayı cilt elastiki yapısını kaybeder. Bu doğrultuda ölü cildi yeniden canlandırmak ve bu konuda hücre yapımına desteklemek amacıyla somon DNA kullanılır.

Cildi en iyi şekilde destekleyen bu uygulama son zamanların en popüler cilt gençleştirme yöntemleri içerisinde yerini almıştır. Uygulama içerisinde bulunan somon balığı spermleri insan DNA’sına yakın bir yapıya sahip olduğu için cildin onarılmasında büyük bir paya sahiptir.

Bir gençlik iksiri olan somon DNA içerisinde ciltte doğal olarak bulunan fakat zaman içerisinde dış etkenlere ve yaşa bağlı olarak kaybolan enzimler bulunur. Mezoterapi şeklinde hazırlanan bu zengin içerikli madde cilde takviye edilerek cildin ihtiyacı olan maddeler deri altına gönderilir ve nem oranı dengelenir.

Somon DNA Nasıl Uygulanır?

Somon DNA kadınlar tarafından gördüğü ilgiyi erkekler tarafından da görmeye başlamıştır. Çünkü hem kadınlar hem de erkekler her yaşta güzel görünmek ister. Her mevsim verimli bir şekilde uygulanan somon DNA mezoterapi şeklinde hazırlanarak dermapen ile cilde takviye edilir. Uygulama öncesinde cilt temizlenir ve lokal anestezik kremle uyuşturulur.

İşlem mikro iğneler yardımıyla hazırlanan maddelerin deri altına takviye edilmesi ile başlar. Hazırlanan birleşen içerisinde somon balığının sütü, kanı ve spermleri bulunur. Cilde zerk edilen bu ürünler cildin ihtiyaç duyduğu tüm vitamin ve mineralleri içerisinde barındırır. Uygulama sayesinde ölü hücreler yok edildiği gibi cildin yeni hücre üretimi için uyarılması sağlanır.

Somon DNA ne işe yarar?

Somon DNA yöntemi cilt için oldukça işlevsel bir role sahiptir. Uygulama hücre yenilediği için gençleştirici bir etkiye sahiptir. Hazırlanan serum içerisinde bulunan somon balığının sütü ve spermleri cildin hasar gören kollajen ve elastiki yapısını yeniden güçlendirerek liflerin toparlanmasını sağlar. Cilt sarkmalarını ve çizgilerini önlediği için gençlik iksiri olarak adlandırılır.

Güvenilir ve etkili bir yöntem olduğu için her yaş grubu tarafından kullanılabilir. Somon DNA tedavisinin en önemli işlevi deri altına gönderilen somon balığının yararlı içeriklerinin kollajen yapıyı harekete geçirerek cildi güçlendirmesini sağlamaktır.

Somon DNA Tedavisinin Faydaları Nelerdir?

Son zamanlarda en çok tercih edilen cilt bakım yöntemleri arasında yer alan somon DNA cilde birçok fayda sağlar. Kuru ve mat olan ciltlerin nefes almasını sağlayarak parlak görünmesine katkı sağlar. Siyah nokta, akne ve sivilceleri yok ederek cildi temizler. Yüzde bulunan kırışıklıkları yok ederek yüzün gergin görünmesini sağlar. Cilt kalitesini iyileştirerek bozulan cilt yapısını düzenler. Cildin her bölgesi için kullanılır ve bölgesel sarkmalarda etkili sonuç verir. Gözaltı torbalarında, yüzde bulunan mimik çizgilerin azaltılmasında başarılı etkiler gösterir.

Yapılan araştırmalar somon DNA uygulamasının birçok faydası olduğunu kanıtlamıştır. Yapılan deneyler sayesinde cilt bakımı konusunda isteyen herkes bu yöntemi güvenilir bir şekilde uygulatabilir. Dermapen yardımıyla deri altına gönderilen amino asitler cildi yenileyerek sağlıklı bir görüntüye sahip olmasına yardımcı olur. Etkisini ilk seanstan itibaren gösteren somon DNA cildin nem dengesini sağlamada, kırışıklıkları gidermede, ölü hücreleri yok etmede, cilt üzerinde meydana gelen renk farklılıklarını gidermede somon DNA kullanılır. Uygulamanın sunduğu bu faydalar merak konusu olmuştur ve bu sebeple somon DNA’ya olan ilgi her geçen gün artış gösteriyor.

Somon DNA Yaptıranlar

Somon DNA tedavisinin nasıl yapıldığı ve ne işe yaradığı insanlar tarafından merak edilen önemli bir konudur. Meraklarını gidermek isteyen birçok kişi bu konuda bilgi almaya çalışırlar. Alınan bilgiler doğrultusunda somon DNA tedavisinin avantajları çok fazla olduğu için yöntemi yaptıranların sayısında ciddi artış görülmüştür. Somon DNA yaptıranlar işlemden duydukları memnuniyeti dile getirerek güvenilir bir şekilde kullanılabileceğini aktarırlar. Somon DNA yaptıranlardan uygulama hakkında detaylı bilgi alınabilir.

Somon DNA ücreti

Gençlik iksiri olan somon DNA içerisinde barındırdığı cildin ihtiyacı olan zengin içeriklerle birlikte cildin onarılmasına katkı sağlar. Somon DNA kadar somon DNA fiyatları da oldukça merak edilen bir husustur. Bu konuda araştırma yapmak ve fiyatları hakkında bilgi sahibi olmak gerekir. Fiyatların belirlenmesinde tercih edilen kliniğin hizmetleri ve kullandıkları ürünlerin içerikleri etkili olur. Ayrıca tercih edilen uzmanın profesyonelliği ve deneyimi de fiyatlar üzerinde etkili olur.