Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Soğuk Lipoliz

Medikal estetik alanında yaşanan önemli gelişmeler günümüz insanlarını olumlu manada etkilemiştir. Pek çok kişi tarafından en büyük problem olarak görülen bölgesel zayıflama yapılan diyet ve egzersizlerle olumsuz sonuçlandığı takdirde farklı arayışlara girilir. Son zamanlarda bölgesel incelme konusunda adını sıkça duyduğumuz Soğuk Lipoliz cerrahi işlem gerektirmeyen başarılı bir yöntemdir. Bu yöntem sayesinde yağ hücreleri belli bir dereceye kadar dondurulur ve vücuttan atılır.

Uygulama sırasında vücutta bulunan diğer dokular herhangi bir zarar görmez. İleri seviye teknoloji sayesinde günümüzde kullanılan tüm medikal ürünler istenilen sonuçları vermekte önemli role sahip olmuştur. Soğuk Lipoliz etkili zayıflama yöntemlerinden biri olarak karşımıza çıkar. Soğuk Lipoliz fiyatları istenilen bölgenin genişliğine bağlı olarak belirlenir.

Soğuk Lipoliz Nedir?

Ergenlikten itibaren yetişkin kadın ve erkekte yağ hücresi çoğalmaz. Yaşam şeklimizdeki yoğun iş temposu, hareketsizlik, düzensiz beslenme, hormonal faktörler, ilaç kullanımları, stres, genetik faktörler sonucunda yağ hücrelerinin hacminde artış olur. Bu artış beraberinde hem görsel hem de sağlık yönünden rahatsızlık vermeye başlar. Her yolu denedim sonuç alamıyorum diyorsanız 3 Max Cool Shaping Soğuk Lipoliz ile tanışmamışsınız. Yeni Nesil 3 Max Cool Shaping Soğuk Lipoliz sizi tüm konforuyla sımsıkı sarıyor.

Cryo terapi, vakum terapi, infrared sistemlerini bir arada sunan yeni jenerasyon bölgesel incelme sistemidir. Çalışma prensibi öncelikle uygulanacak bölgedeki yağı vakum terapi ile güçlü bir şekilde vakumlar, ardından infrared devreye girerek bölgeyi sarkmaya karşı ısıtır devamında cryo terapi ile de odaklanan yağ hücresi max. -10 dereceye kadar dondurulur. (derecesi cildin hassasiyetine göre belirlenmektedir) Böylelikle donan yağ hücresi parçalanarak serbest hale gelir. Serbest hale gelen yağ hücresinin atılması gereken miktarı vücudun doğal lenfatik sistemi tarafından dışarı atılır. Daha önce birlikte kullanılmamış 3 farklı teknolojiyi birleştirerek yağ hücrelerini eritip aynı zamanda dokuda sıkılaşma sağlayan çok fonksiyonlu bir yöntemdir.

Yenilikçi bir sistem olan soğuk Lipoliz sayesinde bölgesel fazlalıklardan kurtulmak mümkündür. Bölgesel yağlardan kurtulmak amacıyla kullanılan soğuk Lipoliz sayesinde istenmeyen yağ birikimi belli bir dereceye kadar dondurulur daha sonra bu dondurulan yağlar farklı şekillerde vücuttan atılır. Bu uygulama sayesinde kalıcı yağ depoları azaltılarak belirgin hatlara sahip vücut yapısı ortaya çıkar. Uygulama kolay ve acısız olduğu için hasta aynı gün normal hayatına döner. İstenilen sonuçları yavaş yavaş başarılı bir şekilde ulaşılır. 3 -4 ay sonra vücut şekilli hale gelerek bölgesel incelme istenilen seviyede elde edilmiş olur. Soğuk Lipoliz fiyatları kişilerin vücut yapılarına bağlı olarak değişiklik gösterebilir.

Soğuk Lipoliz Uygulaması Nasıl Yapılır?

Uygulamada başarılı olmanın ilk adımı uygun bölgeye karar vermektir. Uygulamaya, işlemi düşünen kişinin vücudunda en uygun bölgeler tespit edilerek başlanır. Tespit edilen bölgelerin vücut analizi yapılır, (kilo, beden ölçümü) bölgeye özel hazırlanmış epidermisi (derinin dış yüzeyi) koruyan özel jel kaplı mendillerden konur. Cihazın başlığı uygulanacak bölgeye yerleştirilir, yaklaşık 60 dk. ortalama -1 -10 (kişiden kişiye değişir) derecede dondurarak yağ hücre yıkımı gerçekleştirilir. Uygulama esnasında herhangi bir acı duyulmaz non-invaziv bir işlemdir. Kişi seans sırasında rahatlıkla dinlenebilir.

Soğuk Lipoliz yaklaşık olarak 1 saat sürer. Uygulama sırasında deri altında bulunan dokulara ve yağ tabakasına zarar vermemek için kontrollü bir şekilde yağlar soğutulur. Dondurulan yağ hücreleri küçültülerek ölü hücrelerine dönüşür. Zamanla fazla yağ hücreleri vücuttan atılarak istenilen seviyede incelme meydana gelir. İşlem sırasında herhangi bir cerrahi müdahale bulunmaz. Bu durum birçok kişiye oldukça cazip gelir. Dondurulan yağlar parçalanarak vücuttan atılır.

Soğuk Lipoliz Uygulama Alanları

Kadın, Erkek herkese uygulanabilir bir işlemdir. Uygulama alanları; Karın(alt)–Karın(üst), Basen, Kollar, Kalça, Sırt, Baldır, Bel, Diz içi gibi bölgelerde uygulanabilmektedir.

Lipoliz Tedavisi Kaç Saat Seans Sürer?

30 gün içinde sonuçlar alınır. Efektif etkisi ise, kişi uyması gereken kurallara uyduğunda 3-4 ayda daha net ortaya çıkacaktır. Soğuk Lipoliz tek seanslık bir uygulamadır. Ancak yağ problemi yoğun olan bölgeler için 2–3 seans gerekebilir. 2. seans tercihen 3 ay sonra önerilmektedir. Soğuk Lipoliz fiyatları ihtiyaç duyulan seanslar doğrultusunda belirlenir.

Bir Seans Kaç Dakika Sürer?

Soğuk Lipoliz uygulamasında kişilerin vücut yapıları ve istedikleri oranda sağlanan bölgesel incelmeler düzenli yapılan seanslar sonunda ulaşılır. İşlem sırasında bir bölgeye yapılan uygulama 1 saat sürmektedir. Soğuk lipoliz yöntemini tercih edecek kişilerin merak ettiği konuların başında soğuk lipoliz fiyatları gelir. Bu nedenle fiyatlar hakkında bilgi edinmek ve gerçekleşecek olan işleme belli bir bütçe ayırmak gerekir.

Etkileri Ne Zaman Ortaya Çıkar?

Bölgesel zayıflama konusunda istenilen performansa ulaşmada etkili bir role sahip olan soğuk Lipoliz son zamanlarda en çok kullanılan uygulamalar arasında yer alır. İşlemin yapılmaya başladığı 3. haftadan itibaren gözle görülür incelmeler meydana gelir. İlk seansta bile soğuk Lipoliz sayesinde bölgesel yağlanmaların yüzde kırkı gider. Gözle görülür şekilde bir vücut yapısına kavuşmak mümkündür. 3 ya da 4 ay sonra ise belirgin vücut hatları oluşur. Bölgesel zayıflama konusunda istenilen incelme sağlanır. Bu durum kişilerin özgüvenini artıracağından dolayı psikolojik olarak rahatlamalarına yardımcı olur.

Soğuk Lipolizin Yan Etkisi Var Mıdır?

Güvenilir bir şekilde kullanılacak olan soğuk Lipoliz uygulamasının herhangi bir yan etkisi bulunmaz. İşlem sonrası sadece geçici kızarıklık, morluk ve bül (su toplaması) yaşanabilir. Kalıcı olmamakla beklenilen bu yan etkiler 15-20 gün içerisinde kendiliğinden geçer.  Bunun dışında farklı bir yan etki görülmez. Diyet ve egzersiz programlarında sonuç alamayan kişilerin sağlık açısından soğuk lipoliz tedavisine başvurması doğru olacaktır. Vücudun birçok bölgesinde oluşan yağ birikimleri bu tedavi yöntemi ile ortadan kalkar.

Soğuk Lipolizin İşlem Etkisi Ne Kadar Sürer?

Estetik amaçlı kullanılan bölgesel incelme yöntemlerinde farklı özellikler bulunur. Son zamanlarda ismini yaygın bir şekilde duyduğumuz soğuk Lipoliz dirençli bölgesel yağlara karşı istenilen sonuca ulaşır. Uygulama sırasında yağ hücrelerinin sayısı azaltıldığı için etkisi uzun süre devam eder. Kalıcılığı devam ettirmek için kişilerinde hazır yiyeceklerden uzak durması, dengeli beslenmesi ve spor yapması gerekir.

Soğuk Lipoliz Hangi Durumlarda Yapılmaz?

Hamileler, Emzirme döneminin ilk 6 ayında, geçmişinde kanser öyküsü varsa, aktif kanser hastalıklarında, kalp hastalarında, uygulanacak bölgede platin, metal, protez bulunuyorsa, emboli geçmişi varsa (pıhtı atma öyküsü), regli dönemi (alt karın) ve açık yara üzerine yapılmamalıdır.

Soğuk Lipoliz Zararları

Soğuk lipoliz cerrahi bir işlem gerektirmediği için iyileşme sürecine ihtiyaç duyulmaz. Ayrıca soğuk lipoliz işlemi sırasında dondurulan yağlar vücuttan doğal yollardan atıldığı için deride herhangi bir sarkma ya da deforme yaşanmaz. Bu nedenle soğuk lipoliz FDA onaylıdır ve herhangi bir zararı bulunmaz. Bu nedenle bölgesel incelme konusunda etkili sonuç almak isteyen kişiler bu yönteme başvurabilirler. İlk seanstan itibaren gözle görülür bir incelme yaşanır. Soğuk Lipolizde yağlar ve yağ birikimleri bir anda değilde yavaş yavaş vücuttan atılır.

Soğuk Lipoliz Fiyatları

Soğuk Lipoliz, özel bir estetik uygulaması olduğu için ücreti sigorta tarafından karşılanmaz. Bu nedenle soğuk lipoliz fiyatları hakkında detaylı bir inceleme yapmak gerekir. Bu konuda birçok kliniğe giderek ve internet üzerinde araştırma yaparak bilgi alınabilir. Fiyatların belirlenmesinde tercih edilen kliniğin hizmetleri, burada bulunan uzman kişilerin deneyimleri, kişilerin ihtiyaçları ve istekleri göz önünde bulundurulur.

Soğuk lipoliz yaptırmak isteyenlerin öncelikle alanında başarılı bir merkez tercih etmesi gerekir. Uzmanların işin ehli olması ve işlemi dikkatli bir şekilde yürütmesi alınacak sonucun verimliliği açısından oldukça önemlidir. Referans sahibi merkezlerin tercih edilmesi büyük önem taşır.
https://www.dermaclean.com.tr/category/vucut-uygulamalari/