Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Kavitasyon

Diyet, egzersiz ve dirençli yağlanmalara karşı teknolojik özelliklere sahip yöntemler tercih edilir. Bu doğrultuda bölgesel incelme için yapılan radyofrekans soğuk Lipoliz gibi yöntemler bulunur. Bu yöntemlerin dışında son zamanlarda pek çok kişi tarafından tercih edilen kavitasyon ile bölgesel zayıflama mümkündür. Kavitasyon cihazı sayesinde yağ hücrelerinin bulunduğu duvarlar tek tek parçalanarak metabolizma hızlandırılmaya çalışılır.

Geleneksel yöntemlerin herhangi bir netice vermemesi durumunda tercih edilen kavitasyon yöntemi yağ depoları ile başarılı bir şekilde mücadele edilir. Cerrahi bir işlem gerektirmeyen kavitasyon vücutta bulunan fazla yağları doğal yollarla atılmasını sağlar. Bu nedenle kavitasyon yöntemini kullanmak isteyen birçok kişi kavitasyon fiyat konusunda araştırma yapar.

Kavitasyon Nedir?

Fazla kiloları ile başı dertte olan insanların ameliyatsız, iz bırakmadan kullanabilecekleri en iyi yöntemlerden biri olan kavitasyon vücutta bulunan fazla yağların erimesini sağlar. Bu yöntem sayesinde fazla yağlar doğal yollardan atılır. Kavitasyon yöntemi sırasında düşük ultrason dalgaları kullanılır. Kullanılan bu ultrason dalgaları vücutta eriyen yağların hava kabarcıkları oluşturarak patlamasını sağlar.

Verilen ısı enerjisi ile basınç dalgaları rahat bir halde kalır. Vücutta bulunan yağ tabakaları titreşimler karşısında kavitasyon sayesinde kolayca parçalanır. Böylece fazla kilolardan kavitasyon yöntemi ile kurtulmak mümkündür. Uygulama sırasında kas ve sinirlerde bulunan dokular en iyi şekilde korunmaya çalışılır. Kavitasyon fiyat için internet üzerinde belli araştırmalar yapmak daha doğru olacaktır.

Kavitasyon Nasıl Yapılır?

Yağları parçalayarak bölgesel incelmeyi sağlayan kavitasyon sayesinde daha estetik bir görüntüye kavuşmak mümkündür. Vücutta bulunan dirençli yağlara karşı ultrasonik ses dalgaları kullanılır. Ultrasonik ses dalgaları sayesinde yağ hücreleri parçalanır. Kavitasyon olarak adlandırılan bu yöntem aynı zamanda vücutta bulunan selülit gidermede de tercih edilir. Isı etkisiyle sıvı hale gelen yağ hücreleri kabarcık oluşturur. Oluşan kabarcıklar genişleme etkisiyle patlayarak kavitasyon denilen yöntem gerçekleşmiş olur. Kavitasyon fiyat için uzman kişilerden bilgi almak ve yöntemin avantajlarını öğrenmek gerekir.

Kavitasyon Cihazı

Teknolojik özelliklere sahip olan kavitasyon cihazı pek çok klinikte bulunur. İleri teknoloji kullanılarak hazırlanan kavitasyon cihazı bölgesel zayıflama konusunda ve selülit tedavisinde önemli bir role sahiptir.

Kavitasyon Öncesi Sonrası

Kavitasyon işlemi öncesinde hastaların bu yönteme uygun olup olmadığına bakılır. Uygulama sonrasında ise hastalar istedikleri zayıflamayı elde ettikleri için büyük bir memnuniyet duyarlar. Estetik ve belirgin vücut hatlarına sahip olmak amacıyla yapılan kavitasyon uygulaması ile kişilerin özgüvenleri artar ve psikolojik olarak rahatlama yaşarlar.

Kavitasyon İle Zayıflama

Ultrasonik ses dalgaları sayesinde vücudun çeşitli bölgelerinde bulunan yağlar parçalanarak kavitasyon yöntemi gerçekleştirilir. Özellikle yapılan diyet ve egzersizlerle bir türlü gitmeyen dirençli yağlar ses dalgaları yardımıyla sıvı hale dönüşür. Ardından basınç artışı ile köpüklenme meydana gelir. Bu köpüklenme sonucu kabarcıklarda patlama yaşanır. Böylece kavitasyonun etkisi ortaya çıkarak bölgesel zayıflama yaşanır.

Kavitasyon Yaptıranlar

Kavitasyon yönteminin bilinmeye başlaması ve istenilen sonucu vermesi insanlar tarafından büyük ilgi görmesine neden olmuştur. Bu nedenle her geçen gün kavitasyon yaptıranların sayısında artış görülür. Hastalar bu konuda istedikleri bölgesel incelmeyi elde ettikleri için yaşadıkları memnuniyeti dile getirirler.

Kavitasyon Fiyat

kavitasyon konusunda insanların en çok merak ettiği konuların başında kavitasyon fiyat ve nerede uygulanacağı gelir. Kavitasyon fiyat konusunda işleme başlamadan önce tercih edilen klinikten fiyatlar hakkında bilgi almak daha sağlıklı olacaktır.

Neden Kavitasyon İşlemi Yaptırmalıyım?

Bölgesel dirençli yağlara karşı en güvenilir yöntemlerden birisi kavitasyondur. Bazı bölgelerde bulunan yoğun yağlanma kavitasyon sayesinde sıvı hale getirilir ve işlem sonrası kabarcıklar patlayarak hedeflenen yağ hücreleri yok edilir. Diyet ve egzersiz ile istenilen performans elde edilemediği takdirde kavitasyon başarılı bir uygulamadır.

Kimler Bölgesel Zayıflama (Kavitasyon) Yaptıramaz?

Kavitasyon yaptırmak isteyen kişilerin öncelikle sağlık koşullarının bu yönteme uygun olması gerekir. Bu nedenle tansiyon ve kalp rahatsızlığı bulunanlar, şeker hastası olanlar, işlemin uygulanacağı bölgede yara ve kesiklerin olması, metal protezi bulunanlar, hamileler, kronik rahatsızlığı ve karaciğer hastalığı olanlar, kalbinde pil taşıyan kişiler, vertigosu bulunanlar, işitme cihazı kullananlar kavitasyon yaptıramazlar.

Sonuçları Ne Kadar Süre Sonra Belli Olur?

Kavitasyon işlemi seanslar halinde gerçekleştirildiği için birkaç seans sonrası fark edilir bir incelme görülür. Gerçekleşen seanslarla beraber kişilerin diyet ve egzersiz yapmayı da ihmal etmemeleri gerekir.

Tedavi Sonunda Nasıl Bir Sonuç Beklemeliyim?

Ameliyatsız bir işlem olan kavitasyon sonrasında gözle görülür bir incelme yaşanır. Bölgesel incelme konusunda oldukça başarılı bir role sahip olan kavitasyon selülit tedavisinde de en iyi şekilde kullanılır.

Bölgesel Zayıflamaya (Kavitasyon) İşlemi Seans Aralıkları Nasıldır?

İşlemin uygulanacağı alanın özelliğine bağlı olarak kavitasyon uygulaması haftada bir yapılabilir. Seanslar halinde gerçekleşen bu yöntem için minimum 10 seans gerekir. Seans sayısı tamamen kişinin ihtiyacı doğrultusunda belirlenir.

Bölgesel Zayıflama (Kavitasyon) İşleminin Yan Etkileri Var Mıdır?

Uzman ve deneyimli kişiler tarafından gerçekleştirilen kavitasyon uygulamasının herhangi bir ciddi yan etkisi bulunmaz. Kısa süreli de olsa kızarıklık ihtimalli oluşabilir.

Hangi Amaçlar İle Uygulanır?

Son zamanlarda merak konusu olan Kavitasyon bölgesel incelme ve selülit tedavisinde kullanılır. Kavitasyon yöntemi sayesinde en çok yağlanmanın yaşandığı basen, bacak ve göbek bölgesinde incelme görülür.