Bölgesel İncelme Kavitasyon Uygulaması
Kavitasyon

Kavitasyon ile bölgesel incelme, estetik ve kozmetik uygulamaların noninvaziv yani girişimsel uygulama arayışları sonucu ortaya çıkmış bir yöntemdir. Dünyada yaygın şekilde uygulandığından önemli deneyim elde edilmiştir. 4–5 yıldır aktif olarak kullanılan ultrason ile bölgesel incelme teknolojilerinin yeni halkalarından biridir.

36 ile 44 Khz aralığında bulunan spesifik ultrason dalgalarının akustik kavitasyon etkisi yaratma özelliği vardır. Odaklanmış yüksek enerji dalgaları (akustik kavitasyon) yağ hücreleri ve selülitin intertistiyel sıvıları içinde gaz formunda mikro kabarcıklar oluşturur. Sıvıların birbirini izleyen değişim evreleri, yani genleşme (negatif basınç) ve kompresyon (pozitif basınç) sonucu yağ hücreleri şiddetle içeriye doğru patlar (çöker). Bu patlamalar (çökmeler)
esnasında bir mikro saniyede 1,000 atmosferlik basınç ve 5,000 °C ısı açığa çıkar. Bunun neticesinde karaciğer tarafından metabolize edilecek denatüre olmuş yağ hücreleri ve sıvı serbest kalır.

Kavitasyon Nerelerde Kullanılır ?

Derin, yüzeyel, ince, kalın, sert ve yumuşak yağ dokusu ve selülit üzerindeki kavitasyonel etkisiyle gerçek ve kalıcı sonuçları daha 5. seans sonrasında hissedilmeye başlanır. Kavitasyon rahat ve güvenli bir şekilde göbek, basen, bel, bacak ve üst kollarda santimleri hiç bir yan etki olmadan ortadan kaldırır. Kavitasyon seansından hemen sonra parçalanmış yağ hücreleri, serbest kalan yağ asitleri, toksinler ve sıvıların lenf noktalarına doğru bölgeden uzaklaştırılması için presso terapi uygulanır.

Kavitasyon Uygulaması

Kavitasyon ile bölgesel incelme yönteminde ses dalgaları yani ultrason dalgaları kullanılmaktadır. Ultrasonik ses dalgaları istenen alana 30 dakika süreyle cilt üzerinden uygulanır. Cilt üzerinden uygulanan bu dalgalar yağ dokunun yoğunluğuna uygun hazırlanmıştır. Damar sistemine ve iç organlara kesinlikle zarar vermez.
Kavitasyon ile bölgesel incelme işleminde ses dalgaları uygulanan alanda enerjiye dönüşerek, yağ dokuyu hücresel temelde parçalar. Hücreler parçalanınca vücudumuzdaki alyuvarlar bu alana gider ve hücre artıklarını ve yağları buradan alırlar. Karaciğer ve böbrek yoluyla ve bir miktarda başka mekanizmaları çalıştırarak vücuttan yağlar atılır ya da yakılır. Kavitasyon ile bölgesel incelme uygulaması en çok yağ birikiminin olduğu alanlarda tercih edilmektedir. Bu alanlar vücudumuzda göbek, basen, bel, bacak ve üst kol bölgeleridir. Bu bölgelerdeki yağ dokunun kalınlığı diğer alanlardan her zaman daha fazladır. Vücudumuzda yağ dokunun en önemli deposu cilt altıdır. Kavitasyon uygulamalarında hedef cilt altındaki yağ dokusudur.

Kavitasyon ile bölgesel incelme girişimsel yani cerrahi bir işlem olmadığından uygulama sonrası işinize dönmenizde sakınca yoktur. Kavitasyon ile bölgesel incelme işleminde cilde sadece ultrason jeli sürülür. Kavitasyon işlemi bir bölge için 30 dakika kadar sürmektedir. Uygulama tamamen acısızdır. Ciltte kızarma morarma görülmez. Sadece ultrason dalgasının sesi kulakta hafif hissedilir. Tamamen zararsızdır ve işlem sonrası kendiliğinden geçer. Uygulamalar ortalama 10 seanstan az olmamak koşuluyla haftada bir uygulama şeklinde yapılmaktadır.

Uygulama öncesi ve sonrasında ölçüm mezura ile alınmaktadır. Sonuçlar uygulanan bölgeye, yağ yapınıza bu süreçte yaptığınız yağ atılımına göre değişir. İşlem sonrası beklenen çevresel incelme 1 ile 2 beden arasında değişir. Santimetre cinsinden ise 2–4 cm. bir incelme beklenir.

Kavitasyon Avantajları

Ağrısızdır, cerrahi müdahale gerektirmez, selülit ve yağ parçalamada etkili olduğu bilinmektedir.

Sonuç alabilmek için ne kadar süre geçmeli ve bu arada neler yapılmalı?

Sıkı bir diyet gerekmemekle beraber, nasıl olsa böyle bir uygulama yaptırdım diye fazla yemek, kaybedilen yağların yeniden oluşmasına neden olacaktır. Bu sebeple beslenme alışkanlığımızda ufak kısıtlamalar yeterlidir. Uygulamalardan sonra gelecek seansa kadar yağ kısıtlamasına gidilmeli, Karbonhidrat az tüketilmeli, Protein kısıtlaması yapılmasına gerek yoktur. İşlem öncesi ve işlem günü bol su tüketmek işlemin sonucu açısından son derece önemlidir.

Kavitasyon işleminde sonucu ne zaman ve ne şekilde fark ederim?

İlk seanstan itibaren yağlı bölgede elle tutulur bir yumuşama, ardından da sertleşip küçülme hissedilir. Gözle görülür sonuçlar ise 15. günden itibaren görülebilir.

Kimlere Yapılmaz ?

 • Yüksek tansiyon, kolesterol, koroner kalp hastalığı, diyabet, kan koagülasyon disfonksiyon rahatsızlıklarında
 • Karaciğer enzimlerinin yüksek olması durumunda
 • Trigliserid hormonu yüksek ise
 • Yara veya dermatit bulunması halinde
 • Varis yada Damar hastalıklarında
 • Rahimdeki kistik yapılarda
 • Vücutta metal, protez bulunması halinde
 • Kanser oluşumlarında
 • Böbrek rahatsızlıklarında
 • Kulakta sabit işitme cihazı bulunması halinde
 • Kulak problemlerinde
 • Hamilelik ve emzirme döneminde
 • Akut veya kronik hastalıklar veya ciddi patolojik değişiklikler yaşamış kişiler de kullanılmaz.

KAVİTASYON İŞLEMİNE GELMEDEN ÖNCE YAPMANIZ GEREKEN HAZIRLIKLAR
NELERDİR?

Kavitasyon uygulaması için ön hazırlık olarak;

 • uygulama öncesi 3 saat içinde yemek yenmemesi ve 2 litreye yakın su tüketilmesi yeterlidir.
 • Uygulama günün her saatinde yapılabilmektedir.
 • Uygulamadan önce ücretsiz ön konsültasyon önemlidir. Bu uygulama için sakıncalı bir durumun olup olmadığı hakkında bilgi verir.
 • Konsültasyon sonrası işleme uygun iseniz işlem odasına alınıp işlem için hazırlanılır.
 • Uygulama öncesi uygulanacak alan belirlenir ve çevresel olarak belirli noktalardan ölçülür. Ölçüm sonuçları dosyanıza kaydedilir.
 • Kayıt sonrası kavitasyon işlemine başlanır.
 • Uygulama bitiminde tekrar aynı yerlerden mezura ile ölçüm yapılarak alan değerlendirilir. İncelmenin derecesi kaydedilir.

Estetik & Güzellik Merkezi

Bize Ulaşın !

Randevu Almak veya Soru Sormak İster Misiniz?

Telefon : 0212 571 92 14 & GSM : 0533 957 37 04

İletişim formunu kullanarak bize ulaşabilirsiniz;

Bize Ulaşın!