Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Eximia Bölgesel İncelme

Eximia Bölgesel İncelme;
Günümüzde şehirleşme, yaşam biçiminde ve beslenmede hızlı değişimler yaratmıştır.
Kilo problemi, birçok hastalığı beraberinde getirmesinin yanı sıra estetik görünüm açısından da istenmeyen bir durumdur. Yaşam biçiminde değişiklik yapmakta zorlanan ve bunun sonucu olarak vücut yağ dokusunda artış görülen insanlar, alternatif yöntemler ile estetik görünümlerini değiştirme arayışı içine girmişlerdir. Artan bu ihtiyaca paralel olarak, estetik cerrahi ve kozmetolojide artış ortaya çıkmıştır. Estetik cerrahideki gelişmelerin yanında daha az acı beklentisi, kolay, pratik ve kısa süreli uygulamalar olması dolayısıyla insanların alternatif tedavi yöntemlerine olan ilgisi artmıştır. Egzersiz yapmak, sağlıklı beslenmek ve vücudumuza iyi bakmak tüm organizma için faydalıdır. Lokalize yağlanma ve selülit ten kurtulmak için kullanılabilecek, bazıları liposuction gibi cerrahi, bazıları daha az invaziv olmak üzere kullanılabilecek birçok çözüm vardır.
Bunlar arasında en gelişmişi, hücre ve dokuların metabolizmasını ve drenaj kapasitesini iyileştirebilen bir tedavi olan EXİMİA kavitasyon bölgesel incelme kendine özgü geliştirdiği methotla vücudun her bölgesine uygulanabilecek bir yöntemdir. Kavitasyonel ultrasound, elektroporasyon ve vakum sistemlerini birleştirerek üretilmiş özel patente sahip kombine bir cihazdır.

EXİMİA Bölgesel İncelme Çalışma Sistemi:
Eximia ses dalgaları ile yağları parçalayan ve yağ hücresini tamamen yok eden bir yöntemdir.
EXİMİA invaziv bir girişim olmadan cilt yüzeyinden yapılan bir uygulamadır.
PATENTLİ ULTRAPORASYON teknolojisi ile 3 cm derinliğindeki istenmeyen yağları yok edebilen özel bir methoda sahiptir. Ses dalgalarının meydana getirdiği kavitasyon baloncukları ile yağ hücrelerini yok ederken bu yöntemin etkisini arttıran ELEKTROPORASYON ile diğer cihazlardan farklılaşır. Uygulama sonrası yapılan vakum ile Endormolojik masaj ile atık yağların vücuttan uzaklaştırılması sağlanır.

EXİMİA Kavitasyonel Ultrasound, Elektroporasyon ve Vakum sistemlerinin kombinasyonundan oluşan patentli yeni bir sistemdir. Selülit, bölgesel yağlanma ve cilt sarkmalarında inanılmaz sonuçlar verdiği kanıtlanmıştır. Özel teknolojisi ile cihazımızın; kavitasyonel ultraporasyon, invaziv olmayan ultrasound ile kombine elektroporasyon sistemi ve endolift (4 aşamalı endodermik masaj) sistemlerinin kombinasyonudur.

Eximia ultrasound ses dalgalarını kullanan bir sistemdir. Kesinlikle röntgen ışınları ve radyasyon içermez. Labaratuvar (in vitro) ortamında yapılan çalışmalarda ultrasound doku üzerinde iki etki belirlenmiştir.

Ultrasoundun kavitasyonel etkisi sadece lipoderm bölgesinde etkilidir, yüzeysel dokulara zarar vermeden tedaviyi mümkün kılar. Eximia selülit, sarkma ve bölgesel yağlanmanın yanı sıra cilt görünümünde etkili ve kesin sonuçlar verir. İlk seansta yağlı bölgenin kalınlığına göre değişen 2-5 cm arasında ciddi bir incelme görülür.

EXİMİA 3 terapiyi tek bir cihazda birleştirir.
Kavitasyon cilt altında meydana gelmiş olan yağların, ultrasound dalgaları sayesinde parçalanmasını ve bu sayede de sıvı bir form alıp, yağların ciltten atılmasına yarayan bir uygulamadır. Kısacası kesinlikle cerrahi bir müdahale gerektirmeyen bir uygulamadır.
Eximia; kavitasyon cihazları içerisinde özellikle en yoğun dalga boyuna sahip olanıdır. Ayrıca bu muhteşem cihazı diğerlerinden ayıran en önemli bir diğer özellik de, 3 cihazın bir arada toplanmış olarak, tek bir cihazda buluşmuş olmasıdır. Kısacası Eximia Kavitasyon cihazı, Elektroporasyon, ultrasound ve vakum sistemlerinin birleşiminden meydana gelmiş son derece etkili ve güvenilir bir cihazdır. Eximia vücudu yeniden şekillendirme alanında yenilikçi ve invaziv olmayan bir tedavi olan Eximia’ya Kavitasyonel Ultrasound, Elektroporasyon ve Endolift (Vakum).

 • EXİMİA Kavitasyonel Ultrasound:
  Kavitasyonel ultraporasyon, ultrasonik ses dalgalarını kullanarak yağ hücrelerinin parçalanmasını sağlamaktadır. Yoğun etkili ve düşük frekansla verilen ses dalgaları, yağ dokusundaki hücre sıvısında ani ve yüksek basınç değişiklikleri yaparak yağ hücre zarlarını parçalamakta ve açığa çıkan yağ vücuttan atılmak üzere karaciğer ve lenf yoluyla bölgeden uzaklaştırılmaktadır. Bu yöntem, yağ dokusunu azaltmakla kalmaz deride sıkılaşmaya da destek olmaktadır. Kavitasyonel Ultrasound yöntemi kullanılarak yapılan çalışmalarda, kullanılan cihazların subkutan yağ dokusunda ve abdominal bölgedeki yağı azaltmada etkili ve güvenilir yöntemler olduğu belirtilmektedir. Kesin yağ dokusunu azaltmaya yardımcı olan liposuctiona alternatif bir teknolojidir.
 • EXİMİA Elektroporasyon:
  Elektroporasyon, hücrelere veya dokulara kısa zamanlı çok kuvvetli elektrik akımı uygulayarak, hücre zarında nanometre boyutunda geçici gözenek oluşturulması işlemidir.
  ” Sanal mezoterapi ” olarak da adlandırılır çünkü iğne kullanmaya gerek yoktur – aktif bileşenlerin derinlemesine nüfuz etmesine ve vücudun yeniden şekillenmesine yardımcı olur.
  Ultrasound ve Elektroporasyon dermise derinlemesine nüfuz eder ve yağ hücrelerini katıdan sıvıya dönüştürerek küçülmesine yardımcı olur. Bu işlem, tedaviden 24 saat sonra hissedeceğiniz ekstra bir enerji ile sonuçlanır, bu süre zarfında bir gram bile biriktirme tehlikesi olmadan yağ hücrelerinden enerji tüketirsiniz.
 • EXİMİA Endolift (Vakum):
  4 zamanlı etki eden ve yağ tıkanıklığını gidermeye yardımcı olan bir vakumdur. Doku ve selülit nodülleri, kan dolaşımını iyileştirir ve cilt elastikiyetini geri kazandırır, toksinlerin lenflere ulaşmasını sağlar.
  Endolift , hücresel metabolizmayı iyileştirmeye yardımcı olan manyetik silindirler yardımıyla yapılır, besinler ve oksijen hücrelere daha hızlı taşınır ve toksinlerin atılmasına yardımcı olur. 4 zamanlı vakumun etkisi, selülit nodüllerinin yerinden çıkmasına ve defibrilasyonuna izin veren verimli bir lenfatik drenaj için yapılır.

İstenmeyen yağlardan kurtulmak adına tasarlanan EXİMİA;
*Bugüne kadar yapılan uygulamalardan sonuç alamayanlar,
*Liposuction operasyonu yaptıramayanlar ya da yaptırmak istemeyenler,
*Uzun süre spor ve diyet yapıp bölgesel yağlarından kurtulamayanlar için,

Eximia Bölgesel İncelme Yönteminin Faydaları:
Fazla yağları parçalayıp yok eder,
Santimetre cinsinden hızlı kilo kaybına etki eder,
Çeşitli aşamalarda selülitle savaşır ve tedavi eder,
Vücutta sıkılaşma olur,
Çatlakları giderir ve tedavi eder,
Kuru ve susuz kalmış cilt üzerinde etki eder,
Vücudun ve yüzün erken yaşlanmasını önler,
Periferik dolaşımı harekete geçirir toksinlerin atılmasına yardımcı olur,
Sıvı tutulmasını tedavi eder,
Yüz ve gıdı bölgesinde toparlanma sağlar,
Lenfatik venöz dolaşımının rahatlatılması,
Microvascüler damarların oksijenasyonunun arttırılması,
Metobolik atıkların dolaşıma katılması,
Yağ dokusunun meydana getirdiği bozuklukların giderilmesi,
Yüzeysel ve derin dokularda sıkılaşması,
Yüzeysel kaslarda sıkılaşma,
Popo kaldırma,
Bacak içi elastikiyet kaybında,
Göbek bölgesindeki istenmeyen yağların vücuttan atılması,

EXİMİA Bölgesel İncelme Hangi Bölgeler Üzerinde Etkilidir?
Pek çok kişi tarafından en büyük problem olarak görülen bölgesel zayıflama, yapılan diyet ve egzersizlerle olumsuz sonuçlandığı takdirde farklı arayışlara girilir. Son zamanlarda bölgesel incelme konusunda adını sıkça duyduğumuz Eximia cerrahi işlem gerektirmeyen, ses dalgaları ile yağları parçalayan ve yağ hücresini tamamen yok eden etkili bir yöntemdir.
Kadın, Erkek herkese uygulanabilir bir işlemdir. Bel, karın, göbek, kol, bacak ve basen bölgelerinde oluşmuş inatçı yağlar üzerinde etki göstermektedir. Ayrıca yüz ve boyun gıdı bölgesinde toparlanma sağlar. Bununla beraber EXİMİA ile kadınlar açısından önemli bir sorun olarak görülen selülitlerden de kurtulmak mümkündür. Tamamen ağrısız ve sızısız bir işlem olup, alınan sonuçlar ilk seanslarda bile kişiyi memnun etmektedir.

EXİMİA Bölgesel İncelme Uygulaması Kaç Seans Sürer?
Eximia uygulaması ile ilk seans ile birlikte %30 – %40 oranında gözle görülür sonuçlar elde edilmekle beraber, uygulamanın başarılı ve net sonuçlara ulaşabilmesi için kişide bulunan yağ dokularının yapısına ve yoğunluğuna bağlı olarak ortalama 6 seans ile 10 seans arasında bir tedavi sürecine ihtiyaç duyulmaktadır. Uygulama kişinin ihtiyacına göre haftada bir veya iki defa uygulanır. Her seans ortalama olarak 40 dakika ile 50 dakika arasında sürmektedir. Eximia birçok açıdan bölgesel yağlarından kurtulup sıkı ve ince bir vücuda sahip olmak isteyen her insanın yaptırabileceği bir işlemdir.

EXİMİA Uygulaması Öncesinde Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?
Uygulama öncesindeki 2–3 gün boyunca ve uygulamadan sonra da kişinin günlük en az 2–3 litre su tüketmesi uygulamanın başarısı açısından son derece önemli bir husustur. Bu durum kavitasyonel ultrasound uygulamasına bağlı olarak parçalanan yağların lenf sistemi ile vücuttan atılması açısından gerekli olup, uygulama öncesinde danışanlarımıza altı çizilerek bildirilmektedir.

EXİMİA Uygulaması Sonrasında Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?
Eximia kavitasyon uygulanmasının ardından dikkat edilmesi gereken bazı konular bulunmaktadır. Bunların en başında da mutlaka beslenme düzeni gelmektedir. Lipolizin aktif bir şekilde işlemesi için mutlaka düzenli ve doğru beslenilmesi gerekmektedir. Ayrıca yapılacak olan yürüyüşler ya da diğer spor uygulamaları sayesinde de kavitasyon esnasında parçalanan yağların karaciğer ve lenfatik yolu ile vücuttan atılması sağlanacaktır. Diğer önemli bir detayda her zaman yapılması gerektiği gibi mutlaka günde 2-3 litre su içilmelidir.

EXİMİA Bölgesel İncelme Nasıl Uygulanır?
Uygulama yapılacak alandaki deriye jel sürüldükten sonra cihazın uygulama başlığı o alanda gezdirilmektedir. İşlem tamamen ağrısızdır. Seans süresince kulağınıza ıslık ya da çınlama gibi bir ses gelecek olup, tamamen zararsızdır. Seans sonrası idrarda koyulaşma gözlenebilir. Bu parçalanan yağların karaciğer ve böbreklerden atılımından kaynaklanmaktadır. Günde en az 2-3 litre su içmek atılımı kolaylaştırır.

Uygulamaya başlamadan bir gün önce ve sonraki gün, en az 2-3 litre su içilmesi gerekir. Bu, eritilmiş olan yağların vücuttan atılması için mutlaka uyulması gereken bir kuraldır. Uygulama, haftada bir ya da iki seans olmak üzere, kişinin durumuna göre 6-10 seansta tamamlanır. Tedaviyi desteklemek için, yağsız diyet ve bol su içilmesi önerilir. Lenf drenajı ile parçalanan yağların atılımı hızlandırılır. Bu da yaklaşık 1 hafta kadar sonra yağ ağırlığından kayıp olarak karşımıza çıkar. Kavitasyonun diğer yöntemlerden en büyük farkı; uygulamaların ağrısız ve acısız olması, seanstan sonra hemen günlük yaşama devam edilebilmesi, uygulama yerlerinde herhangi bir morluğun söz konusu olmamasıdır.

EXİMİA KİMLERE UYGULANMAZ?
Yüksek tansiyon, koroner kalp hastalığı, kalp pili, diyabet, kan koagülasyon disfonksiyon rahatsızlıklarında,
Amaçlanan uygulama bölgesinde yara veya dermatit bulunması halinde,
Amaçlanan uygulama bölgesinde metal protez, platin ve implant bulunması halinde,
Hamilelerde,
Akut veya kronik hastalıklar veya ciddi patolojik değişiklikler yaşamış kişilerde,
Morbit obezite (ölümcül),
Karaciğer ve böbrek ile ilgili bozukluklar,
Hiper kalorili diyet yapanlar,
Önemli farmokolojik terapiler,
Ameliyat olduktan sonra, üzerinden 6 ay geçmeyen hastalarda,
Regl dönemininde,

Eximia Kavitasyon Ağrı Yaratır Mı?
Eximia Kavitasyon ağrı yapmaz. İşlemden sonra günlük hayatınıza devam edebilirsiniz. Hatta işlemlere öğle arası gelip, işe dönebilecek kadar rahat uygulamadır.

Eximia Kavitasyonda Kaç Cm İncelirim?
Vücut metabolizmasına, hayat biçiminize, iş ve aile yaşamınıza göre birçok faktörden etkilenen bir süreçtir. Bol su içip, spor ile desteklenen, diyetimize de çok sıkı olmasa bile dikkat ettiğimiz durumlarda 12 cm incelmek hayal değildir.

EXİMİA Bölgesel İncelme Uygulaması Nasıl Etki Eder?
Ultraporasyon tekniği ultrasonik ses dalgaları ile vücuttaki inatçı yağların parçalanması esasına göre etki eden bir uygulamadır. Ultraporasyon teknolojisi sayesinde cildin altında ortalama olarak 3 cm derinliğe kadar oluşan yağların yok edilmesini sağlayan kavitasyon; ses dalgalarının oluşturduğu baloncuklar ile uygulama yapılan alandaki yağ dokularını ve hücrelerini yok etmektedir. Hastanın cildinin dış yüzeyine uygulanan belirli frekanstaki ultrasound dalgalarının uygulama alanındaki kısımlara yayılım göstermesi ile vücuttaki yağ dokularındaki hücre sıvılarında ani, şiddetli ve yüksek bir basınç oluşturarak burada bir basınç farklılığı meydana getirmekte ve bu sayede yağ dokuları sıvılaşarak hücre duvarlarında bir tahribat ve hasar oluşturmakta, burada bulunan depo yağların yapısını bozmaktadır. Yağ hücreleri üzerinde lizis yani bir diğer deyişle parçalanma etkisi sağlayan kavitasyon tekniği sayesinde uygulama bölgesindeki yağ dokuları ve yağ hücrelerinin parçalanması sağlanmakta olup, parçalanan yağ hücreleri vücutta doğal bir biçimde yer alan lenf sistemi sayesinde vücut dışına atılmaktadır. EXİMİA bölgesel incelme uygulaması sayesinde vücutta 1cm ile 12cm arasında bir incelme sağlamak mümkündür.

EXİMİA Kavitasyonel Ultrasound Sonrası Yağlar Nasıl Atılır?
Ses dalgalarının meydana getirdiği kavitasyon baloncukları ile yağ hücrelerini yok ederken elektroporasyon ile bu yöntemin etkisi arttırılmaktadır. Uygulama sonrası yapılan vakum ile atık haline gelen yağlar vücuttan uzaklaştırılır. Vücuttan uzaklaşan yağlar karaciğer ve lenf yoluyla atılmaktadır. Serbest hale gelen yağların vücuttan daha hızlı atılması için, kalori yakan egzersizler, gıda kontrolü ve su tüketimini arttırarak desteklemek gerekmektedir.

Ameliyatsız Bölgesel İncelme Yöntemleri:
Ameliyatsız bölgesel incelme ve zayıflama açısından Eximia ultrasound kavitasyon ve soğuk lipoliz ise en başarılı iki alternatif olarak bilinmektedir.

Eximia Kavitasyon Tekniği:
Kavitasyon tekniği ile hastalar üzerinde kayda değer bir şekilde bölgesel incelme sağlanmakta ve bayan üzerinde zaman içerisinde ortaya çıkan selülitlerin görünümlerinin azalmasında etki sağlanmaktadır. Kavitasyon tekniği bölgesel incelme ve kilo verme uygulamasının ön plana çıkan özelliklerinden bir diğeri de 6 ile 10 seans arasında değişen çeşitli bölgesel incelme yöntemlerine göre avantajlı bir uygulama olmasıdır. Zaman problemi bulunan ya da yoğun iş hayatına sahip olan kişiler için kavitasyon önemli bir alternatif olarak görülmektedir. Kavitasyon ile vücutta zaman içerisinde çeşitli sebeplere bağlı olarak birikmiş olan inatçı yağ dokuları ultrasound yardımı ile kişinin cilt dokusunun dışından yağların eritilmesi mümkün olmakta ve herhangi bir cerrahi müdahaleye ya da ameliyata ihtiyaç duyulmamaktadır.

Uygulama Süresi Ne Kadardır?
Uygulama süresi yapılan bölgeye göre değişmektedir. Karın bel bölgesi 40-50 dakika, bacak bölgesi 40-50 dakika, popo kalça 20 dakika, kollar toplam 20 dakika ortalama süreleri vardır. Seans süreleri ilk seansdan sonra bir miktar azalacaktır.

Eximia Kavitasyon Kaç Seans Olarak Yapılmaktadır?
Eximia kavitasyon ortalama 6-10 seans olarak yapılmaktadır. Uygulama sıklığı haftada 2 seans olarak başlanıp, sonradan haftada 1’e düşebilmektedir.

Eximia Kavitasyon İle Selülit Tedavisi Nasıl Oluyor?
Eximia kavitasyonun selülit tedavisinde kullanılan özel programlar sayesinde derideki dalgalanmalar azalacak, selülitleriniz düzelecek ve gerileyecektir.

Eximia Kavitasyon Sonrası:
Kavitasyon uygulaması sonrasında çok önemli olan bir başka durumda beslenmedir. Lipolizin aktif hale gelmesi için uygulama ardından diyet yapılması gerekmektedir. Seçilen besin grupları ve yapılacak olan aerobic gibi spor aktivitelerinin ardından ideal metabolik kondisyona ulaşılarak, kavitasyonun etkisi ile parçalanarak açığa çıkan yağlar karaciğer ve lenfatik yoluyla vücuttan atılır.

Bu sonuca ulaşmak için hastaların kalori alımını minimize etmesi, bunun içinde yağ ve karbonhidrat içeren besinlerden uzak durmanız gerekmektedir. Ayrıca günde en az 2-3 litre su tüketilmelidir.

Kavitasyon Sonrası Önerilen Aktiviteler:
Kavitasyon işleminin ardından fiziksel aktivitelerde mutlaka arttırılmalıdır. Bu sayede kalori harcayarak da sonuca olumlu katkıda bulunmuş olursunuz.

Eximia Kavitasyon İle Diğer Kavitasyonlar Arasındaki Fark Nedir?
Patentli ultraporasyon teknolojisi ile 3 cm derinliğindeki istenmeyen yağları yok edebilen özel bir metoda sahiptir, yine ultrasound dalgaları sadece yağ hücrelerine spesifiktir, bu sayede çok daha güçlü kavitasyon etkisi yaratmaktadır.

İstenmeyen Yağlardan Kurtulmak Adına Tasarlanan EXİMİA;
Patentli ULTRAPORASYON teknolojisi ile 3 cm derinliğindeki istenmeyen yağları yok edebilen özel bir metoda sahiptir. Ses dalgalarının meydana getirdiği kavitasyon baloncukları ile yağ hücrelerini yok ederken bu yöntemin etkisini arttıran ELEKTROPORASYON ile diğer cihazlardan farklılaşır. Uygulama sonrası yapılan vakum ile atık yağların vücuttan uzaklaştırılması sağlanır. Patentli cihaz tasarımı ve metodu ile rakipsiz bir yöntemdir.

Yüzeysel dokuda çalışan 3 MHZ ve 1 MHZ ‘lik ultrasonik cihazlardan farklı olarak 33 Khz olan düşük frekans ultrasoundlar kavitasyonel bir fenomen oluşturarak daha derin yağlı dokulara ulaşır (0.5-3cm). Her çeşit dokuda aynı istikrarı elde eden ayarlanmış güç doğru şekilde üretildiği zaman, düşük frekansın asıl amacı yağlı dokuyu emülsiyonlaştırmaktır.

EXIMIA’nın Endolift Uygulamasının Hedefleri Aşağıdaki Gibidir;
Lenfatik venöz dolaşımın rahatlatılması,
Microvascüler damarların oksijenasyonun artırılması,
Metabolik atıkların dolaşıma katılması,
Yağ dokusunun meydana getirdiği bozuklukların giderilmesi (noduller görüntü, portakal kabuğu),
Selülit tedavisi,
Yüzeysel ve derin dokularda sıkılaşma,
Yüzeysel kaslarda sıkılaşma,
Dermis ve hipodermisin rehabilitasyonu ile rahatlayan cilt görüntüsü.

EXİMİA Bölgesel İncelme Fiyatları;
EXİMİA bölgesel incelme hakkında detaylı bir inceleme yapmak gerekir. Bu konuda birçok merkeze giderek ve internet üzerinde araştırma yaparak bilgi alınabilir. Fiyatların belirlenmesinde tercih edilen merkezin hizmetleri, burada bulunan uzman kişilerin deneyimleri, kişilerin ihtiyaçları ve istekleri göz önünde bulundurulur. EXİMİA Bölgesel İncelme yaptırmak isteyenlerin öncelikle alanında başarılı bir merkez tercih etmesi gerekir. Uzmanların işin ehli olması ve işlemi dikkatli bir şekilde yürütmesi alınacak sonucun verimliliği açısından oldukça önemlidir.
https://www.dermaclean.com.tr/category/vucut-uygulamalari/