Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Ameliyatsız Yüz Germe

İnsan vücudunun en büyük organı olan cildimiz yaklaşık olarak 2 metrekare alanı kaplar. Dış ortama karşı insan vücudunda bariyer görevi gören cildimiz aynı zamanda dış görünüşün tanımlanmasında da önemli görevleri vardır. Ciltte bulunan yağ oranının azalması veya yer değiştirmesi zamanın etkisi ile değişen iskelet yapısı, gözyaşı kanallarında ortaya çıkan çukurluklar kırışıklıkların ortaya çıkmasına neden olmaktadır.

Yaşlanma insanın fizyolojik olarak devam eden bir süreç olduğu için cildin belli aralıklarla revize edilmesi ve yenilenmesi zorunlu hale geliyor. Bir insanın dış görünüşünü meydana getiren cildimiz zamanla yerçekiminin etkisi ile beraber sarkmalar ortaya çıkmaktadır. Orta yaşlardan itibaren ciddi manada ortaya çıkan bu durum yüz germe uygulamaları ile ortadan kaldırılmaktadır.

Yüz germe ameliyatları ile mümkün olan bu uygulamalar zamanla ameliyatsız bir şekilde yüz germe uygulamaları yapılarak daha kolay ve iyileşme süreci daha kısa hale gelmiş oldu. Ameliyatsız yüz germe uygulamaları cildin ihtiyacına göre farklı işlemlerle yapılmaktadır. Herhangi bir enjeksiyon veya lazer kullanılmadığı için uygulamayı yapan kişilerin günlük hayatta yaşantılarını oldukça hızlıdır.  Ameliyatsız yüz germe fiyatları yönteme göre değişir.

Ameliyatsız Yüz Germe Mümkün Müdür?

Teknolojinin gelişmesi ile beraber birçok alanda yeniliklerin ortaya çıkmasına olanak bulmuştur. Özellikle son yıllarda gençleşme ve güzelleşme uygulamaları da teknolojinin bu olanaklarından faydalanmıştır. Genç bir yüze sahip olmak veya yaşından daha küçük bir yaşta görünmek adına birçok uygulama yapılmaktadır. Özellikle son zamanlarda ameliyatsız yüz germe uygulamaların başında iğnesiz mezoterapi, ultrason, radyofrekans, hifu, mikro iğneleme ve birçok vitamin uygulamaları tercih edilen yöntemlerden bazılarıdır.

Son zamanlarda ise ameliyatsız yüz germe uygulamalarının başında hifu gelmektedir. Bu sayede ses dalgaları kullanılarak cildin 5 milimetre derinine ulaşarak kolojen üretimini tetiklemektedir. Bu uygulamada cildimizde herhangi bir hasar meydana gelmez. Cildimizin altında bulunan dokular sıkılaşarak daha güzel ve bakımlı bir cilt elde etmek mümkündür. Anestezi ağrı ve sızı meydana gelmeden insanların gençlik yıllarına dönmeleri mümkün hale gelmektedir. Bu sayede ciltte oluşan gevşeme ve yumuşama daha sıkı ve daha pürüzsüz bir cilde dönüşür.

Ameliyatsız Yüz Germe Nasıl Yapılır?

Estetik olarak daha güzel bir yüze sahip olmak isteyen insanların son zamanlarda sıkça tercih ettiği ameliyatsız yüz germe işlemi kadın ve erkeklerin rahatlıkla yaptırabilecekleri bir uygulamadır. Özellikle obezite tedavileri sonrasında ciltte meydana gelen sarkıklar yüz germe uygulamaları ile daha güzel bir görünüm elde ederler. Bu uygulamalar farklı şekillerde yapılmaktadır.

Temelde ameliyatsız yüz germe uygulamalarının hepsinde cildin alt ve ortak katmanlarında kolajen üretimini tetikleyen müdahalelerin yapılmasıdır. Uygulama sonrasında hastalar hemen taburcu edilir hastanede yatış gibi bir duruma ihtiyaç duyulmaz. Bu uygulamalar sonrasında kolojenlerde artışla beraber fibroblastlar birbirine daha sıkı bağlanarak ciltte sıkılaşma ve toparlanma meydana getirirler.

Ameliyatsız Yüz Germe Öncesi

Yerçekiminin etkisi ile özellikle 40’lı yaşlardan sonra insanlarda yüz dudak boyun ve gıdı bölgelerinde sarkmalar meydana gelmektedir. Genellikle 40’lı yaşların üzerinde bulunan kişilere uygulanan ameliyatsız yüz germe bazı durumlarda kırklı yaşların altında bulunan ve sarkma meydana gelen kişiler de rahatlıkla uygulanabilir. Uygulama öncesinde, uygulamayı yaptıracak olan kişiler kullandığı ilaçlar ve kronik rahatsızlıkları ile ilgili bilgiyi işlemi yapacak olan uzmanı mutlaka bilgilendirmelidir. Uygulamadan 3 gün önce alkol kullanımının kesilmesi uygulama sonuçlarını doğrudan etkilemektedir. Ayrıca hastanın sağlığı açısından da bu hususların dikkate alınması önemlidir.

Ameliyatsız Yüz Germe Kalıcılık Süresi Ne Kadardır?

Uygulanan yönteme ve uygulanan bölgeye göre değişmekle beraber cilt kalitesi arttıktan sonra cilt korumaya alınıp belirli sürelerde tekrar etmekte fayda sağlayacaktır. Unutulmaması gereken şey yaşlanma süreci devam etmektedir..

Tecrübeli uzman tarafından uygulanan ameliyatsız yüz germe uygulaması kliniğe göre ve uygulamayı yapan uzmanın tecrübesine göre ameliyatsız yüz germe fiyatları değişkenlik göstermektedir.

Ameliyatsız Yüz Germe Sonrası Süreç Nasıl İşler?

Yaklaşık olarak 30 dakika süren ameliyatsız yüz germe uygulaması uygulamayı yapan hastalarda uygulama sonrasında günlük hayatlarına dönebilirler. Herhangi bir anestezi veya ilaç etkisi olmadığından dolayı hastaların müşahede altında tutulmasına gerek yoktur

Ameliyatsız Yüz Germe Fiyatları

Ameliyatsız yüz germe fiyatları uygulanacak seans sayısına kişinin yaşına cilt yapısına ve hangi bölgelere uygulanacağına göre değişmektedir. Ameliyatsız yüz germe fiyatları hedeflenen sonuç göz önünde bulundurularak ve sarkma miktarına göre belirlenir. Aynı anda birden fazla yöntemin kullanılması da ameliyatsız yüz germe fiyatları üzerinde değişkenlik göstermesine neden olmaktadır.
https://www.dermaclean.com.tr/category/cilt-bakimi/