Eskiden yüzdeki kırışıkları dolguyla doldururduk, sonra PRP ile gidermeye başladık. Ardından Japonya’da PRP ile hyaluronik asit dolgusu karıştırılıp yüze enjekte edilmeye başlandı ve daha iyi sonuçlar alındı. Doktorlar buna ‘PRP plus’ diyor. Formülü şu: Kök hücre + dolgu= PRP Plus
Yaşlanabilirsiniz ama yüzünüz yine de genç kalabilir. Bunu yapabilmek için kendi vücudunuzdaki doğal kaynaklardan faydalanmanız gerekir.
Kanınızda bütün vücudunuzu iyileştirecek ve onaracak yeterli güç, yani genetik şifreniz mevcut. Kök hücreler, sadece kemik iliğinde üretilir ve kanınız kemik iliğinde yapıldığından kök hücrelerden zengindir.
Bazılarının söylediğinin aksine vücut yağınızda kök hücre yoktur. Yağda bulunan özel hücreler (repair cells) sadece tamir ediyor, PRP gibi yeni hücre yaratmıyor.

GENÇLİĞİN SIRRI PRP’DE GİZLİ
Kanınızdan elde edilen PRP sayesinde, yüzünüzde yeni damarlar oluşup kanlanma güçlenir ve zarar görmüş derinin yerine yenisi gelir. Bu bir onarım değil, bir yenileme işlemidir. Özellikle sigara içenlerde yüz derisinde oluşan zararlar bu sayede ortadan kalkar.
Yağdan elde edilen hücreler sadece yüz kolajen dokusunu onarırken, çok daha değerli olan PRP kök hücreleri, yeni kolajen imal eder. Bu sayede yaşlanmanın yüzdeki belirtileri ortadan kalkar ve daha genç görünürsünüz.

PRP PLUS DAHA ETKİLİ
PRP Plus; PRP ile hyaluronik asidin karışımıdır ve daha etkilidir. Eskiden yüz kırışıklarını dolguyla doldururduk, daha sonra PRP ile kırışıkları gidermeye başladık.
Bu arada Japonya’da PRP ile hyaluronik asit dolgusu karıştırılıp enjekte edilmeye başlandı ve daha iyi sonuçlar alındı. Doktorlar buna ‘PRP Plus’ diyor.
Olay şu: Hyaluronik asidin etkisi 2-3 ay içinde azalırken PRP’nin etkisi 2-3 ayda başlıyor. Geçiş süresi sıfırlanarak, yeni besleyici damarlar ve kolajen oluşumunda zaman kazanılıyor. Sonuçların iyi olması nedeniyle PRP Plus yaygın olarak Amerikan anti-aging kliniklerinde de kullanılmaya başlandı.

ÖLÜ DERİ ALINMALI
Eski deri gitmeden yeni deri gelmez. Kolunuzdan kan alıp hemen PRP’nin yüzünüze enjekte edilmesinde fayda yoktur. Bu nedenle doktorunuz her defasında cildinizi elmas ile zımparalar (mikrodermabrazyon) ve ölü deriyi alır. Asitlerle detoks yapıp zehirli, oksidan maddeleri cildinizden uzaklaştırır ve lekeleri giderir. Ancak bunlardan sonra yüzünüz PRP Plus uygulamasına hazırdır. Aksi takdirde elbisenizin lekelerini çıkarmadan ütülemiş gibi olursunuz.

KİŞİYE ÖZEL UYGULAMA
Her kadının yüzü farklıdır ve farklı tedavi edilmelidir. PRP Plus uygulaması her kadına özeldir. Dünyada birbirinin yüzü aynı olan iki kadın yoktur, ancak benzer yüzler vardır. Bu nedenle iki kadına birden aynı uygulama yapılamaz. Ne yapılacağına doktorunuz karar verir.
PRP Plus’ın başarısının sırrı ise birden fazla yöntemin beraber uygulanmasıdır. Bu sayede yöntemler birbirlerini güçlendirdiğinden meydana gelecek olan olumlu sonuç daha da belirgin olacaktır.

TEK SEANS YETERLİ DEĞİL
PRP uygulamasında artık korkulan derin enjeksiyonlar azalmıştır. Enjeksiyonla istenmeden derine verilen kök hücreler, başka yerlere gidip kaybolur. Hedef dokumuz yüz derisi olduğundan artık ufak elektronik iğnelerle veya iğneli silindirlerle PRP direk olarak cilt derisine verilir.
PRP için tek bir seans kafi değildir. Uzmanlar yüzdeki zarara göre 4-6 seans önermektedir. Yan etkileri nadirdir ancak bazen hafif bir şişme olabilir. Eğer enjektörle derine veriliyorsa, yaralanmalar ve kanamalar olabilir.
PRP Plus yüz estetiğinde ilk defa kullanılan bir uygulamadır. Bu yöntem sayesinde, yüzünüzdeki gençleşme hem dahili (kök hücreler ve büyüme hormonları), hem de harici (zımpara, asit ve hyaluronik asit) koşullarda olmaktadır. PRP Plus, sizin gençlik aşınız olabilir.