Micro Dermal Terapi

beautiful womanBir çeşit cilt yenileme stimülatörüdür. Üzerinde çok sayıda kılcal iğneler bulunan kaleme benzer bir cihazdır. Ciltte kollajen üretimini arttırarak; cildin sağlıklı ve genç bir görünüme sahip olmasında yardımcı olan bir cilt yenileme (rejuvenation) yöntemidir.

Modern toplum hayatında kişiler artık cilt bakımları için etkili, yan etkisi olmayan ve ağrısız çözümler arayışındadırlar. Tam da bu noktada etkinliği defalarca ispatlanmış akupunktur tedavilerinde kullanılan iğneler kişiler için umut olmuştur. Ciltte kontrollü bir biçimde tahribat yaratma prensibine dayanılarak üretilen Micro Dermal Terapi tedavi sistemi, son zamanların en etkili cilt yenileme sistemidir. Hiç şüphe yok ki bu tarz cilt problemlerinde Mezoterapi denilen cilt yüzeyinde ilaç enjekte etme sistemi doktorlar tarafından yaygın olarak kullanılabilmektedir. Kullanılan ilaçların tamamının cilt tarafından emilmesini sağlayan Micro Dermal Terapi tedavi bu özelliği sayesinde ilaç etkinliğini maksimuma çıkarır.

Çin tıbbında kullanılan mikro iğne yöntemini günümüz teknolojisine uyarlanmasıyla gerçekleştirilmektedir. Akupunktur iğneleri kullanılarak geliştirilen, Amerika’da en iyi cilt gençleştirme sistemi seçilen Micro Dermal Terapi tedavisi günümüzün en önemli cilt problemlerinden olan sivilce izleri, güneş lekelenmeleri ve cilt yenilemede dahil olmak üzere birçok cilt problemlerinde kullanabileceğimiz bir sistemdir. Micro Dermal Terapi cihazının içinde bulunan mikro iğneler uygulama yapılan alanda yukarı aşağı hareket ederek yüzlerce mikro kanallar açar ve bu sayede cilt uyarılıyor. Mikro kanalların derinliği cilt problemine göre uzman tarafından ayarlanır. Uygulama ile gelişen bu hasarlar derinin kendi iyileşme mekanizmasını harekete geçirerek kollajen gibi destek dokuların artışına ve derinin yeniden yapılanmasını sağlamakta olup problemle ilgili olumlu sonuçlar elde etmemizi sağlamaktadır.

Manuel uygulamalara oranla hızlıdır.
Tedavi süreci kısadır.
Günlük hayatı etkilemez.
Acısız bir işlemdir.
Yan etkisi yoktur.
Micro Dermal Terapi uygulama sonrası kişinin sosyal hayatı etkilenmez. Acı ve ağrı hissedilmez.
Mikro kanal derinliği ayarlanabilir olduğundan genellikle kanamasız bir tedavidir. Yan etki riski yoktur.
Son derece steril bir işlem olup; başlıklar kişiye özeldir.

MİCRO DERMAL TERAPİ İLE MEZOTERAPİ PROTOKOLÜ

Çatlak Tedavisi
Ürün = F-XADN
Seans Sayısı = 10 Gün arayla 6 seans
Cilt Sorunları = Cilt yüzeyinde oluşan çatlakların (Striae Atrophica) Tedavisinde endikedir.
Faydaları = Cildin tamir mekanizmasını aktifleştirir. Elastin ve kolojen oluşumunu tetikler, Cildi sıkılaştırır,
Etken Maddeler = DNA-HP:3%
Etki Alanları = DNA’nın hasarlı hücreleri tedavi etme ve bağ dokularını yeniden yapılandırma gücü olduğu gözlemlenmiştir. DNA aynı zamanda güçlü nemlendirici özelliğe sahip bir maddedir. DNA’nın cilt üzerinde besleyici faaliyetleri vardır. Proteinlerin cilt üzerindeki canlandırıcı ve yapılandırıcı özelliği sebebiyle güneş ışınları ve serbest radikallerin neden olduğu tahriplere, oksidatif strese karşı gelir.

Akne Skarı ve Yara İzi Tedavisi
Ürün = F-XADN ( SOMON DNA )
Seans Sayısı = 10 Gün arayla 6 seans
Cilt Sorunları = Akne Skarı, Yara İzleri, Atopik cilt
Faydaları = Cildin tamir mekanizmasını aktifleştirir, Oksidatif stresi azaltır, Kolajen sentezini uyarır, Cildin nem tutma kapasitesini arttırır, Epidermisin ( cildin dış kısmı) kalitesini artırarak daha sağlıklı görünüme kavuşturur.
Etken Maddeler = DNA-HP:3%
Etki Alanları = DNA’nın hasarlı hücreleri tedavi etme ve bağ dokularını yeniden yapılandırma gücü olduğu gözlemlenmiştir. DNA aynı zamanda güçlü nemlendirici özelliğe sahip bir maddedir. DNA’nın cilt üzerinde besleyici faaliyetleri vardır. Proteinlerin cilt üzerindeki canlandırıcı ve yapılandırıcı özelliği sebebiyle güneş ışınları ve serbest radikallerin neden olduğu tahriplere, oksidatif strese karşı gelir.

Mat, Nemsiz, Kırışık Cilt (Hyaluronik Asit) Tedavisi
Ürün = F- HA
Seans Sayısı = 10 Gün arayla 6 seans
Cilt Sorunları = Kırışıklık, Nemsizlik, Solgun ve Atopik cilt
Faydaları = Kırışıklıkları ve ince çizgileri azaltır, kolajen sentezini uyarır, nemlendirir, ciltteki kızarıklığı azaltır.
Etken Maddeler = %2 oranında Hyaluronik Asit

Kırışıklık Tedavisi (Anti-Aging)
Ürün = F-XFC
Seans Sayısı = 10 Gün arayla 6 Seans
Cilt Sorunları = Kırışıklık, Sarkma, Hassasiyet,
Faydaları = Cilt yaşlanmasını önler, Kırışıklıkları ve ince çizgileri azaltır, Serbest radikalleri engeller, Oksidasyon sürecini azaltır, Kolejen sentezini uyarır, Cildi sıkılaştırır, Nemlendirir, Tahriş olmuş ve zarar görmüş cildi yatıştırır, Kızarıklığı azaltır.
Etken Maddeler = DMAE 0,5% , Organic Silisyum 0,5 % , Vitamin B Complex
Etki Alanları = Organic Silisyum Kolajen artışı ve İnfalamatuvarı yatıştırıcı olarak DMAE, B Vitamin Kompleksi ve Amino Asitler de cilt sıkılığını arttırır kırışıklığı azaltır.

Leke Tedavisi (Hiperpigmentasyon)
Ürün = F- RADİANCE
Seans Sayısı = 10 Gün arayla 6 Seans
Cilt Sorunları = Düzensiz cilt tonu, Güneş lekeleri, Yaşlılık lekeleri
Faydaları = Alfa-tirozinaz aktivitesini azaltır. (Pigmentasyondan sorumlu enzim), Cilt yenilenmesini harekete geçirir, Cilde ışıltı ve parlaklık verir, Koyu lekelerin görünümünü azaltır.
Etken Maddeler = Arbutin, Glutathione, Glycolic acid, Vitamin C, Kojic acid, Azelaic acid, Bearbery
Etki Alanları = İçeriğindeki asitler grubu cildin tonunu düzenler, güneş ve yaşlılık lekelerini iyileştirir bearbery ise antioksidan göreviyle cildin bağışıklığını güçlendirir.

Göz Çevresi Tedavisi (Eye Rejuvanatıon)
Ürün = F- Eye Contour
Seans Sayısı = 10 Gün arayla 6 Seans
Cilt Sorunları = Kırışıklık, Göz Torbaları, Koyu Halkalar
Faydaları = Koyu halkaların görünümünü azaltır, Göz torbalarını azalmak için birikmiş sıvı ve yağı drene eder, Göz çevresindeki dehidrasyona bağlı kırışıklıkları azaltır, Göz çevresini sıkılaştırır, Serbest radikalleri engeller, Kan damarlarını ve mikrosirkülasyonu güçlendirir, nemlendirir.
Etken Maddeler = Palmitoyl Oligopeptide, Palmitoyl Tetrapeptide, Hyaluronic acid, Organic silisyum, Ginko Biloba, Chrysin, N-hydroxysuccinimide
Etki Alanları = Palmitoyl Oligopeptide, Palmitoyl Tetrapeptide ve Hyaluronic acid göz çevresinin sıkılığını arttırır, nemlendirir ve kırışıklığı azaltır, Chrysin, N-hydroxysuccinimide kan pigmentlerinin meydana getirdiği mor/siyah halkaların oluşumunu engeller ve azaltır. Organic silisyum, enginar ve ginko özleri birikmiş sıvı ve yağların ortadan kaldırılmasına yardımcı olur.