Gözaltı Işık DolgusuGözaltı Işık Dolgusu
Yaş, genetik faktörler, kilo kaybı, uv, hormonal değişiklik gibi pek çok faktörün etkisiyle vücutta bulanan hyalüronik asitte azalmalar meydana gelmektedir. Bu da cildimizde kırışıklıklar, çökmeler ve sarkmalar oluşmasına neden olmaktadır.
İçeriği hyaluronik asit olan dermal dolgu maddesinin göz çevresine uygun hale getirilmesi sonucu üretilen özel dolgu maddeleri gözaltı ışık dolgusu olarak adlandırılır.

Gözaltı ışık dolgusu hangi sorunların çözümünde kullanılır
• Gözaltındaki çöküntüler
• Morluklar
• Göz çevresi cildinin gençleştirilmesi ve yeniden yapılandırılması
• Yorgun görüntünün giderilmesi

Gözaltı ışık dolgusu nasıl uygulanır
Işık dolgu uygulama öncesi göz çevresi muayene edilir ve hastanın probleminin derecesi göz önünde bulundurularak tedavi içeriği belirlenir. Işık dolgu tedavilerinde doğru hasta seçimi tedavinin başarısını belirleyen en önemli etkenlerden biridir. Işık dolgusunun uygulanması diğer dolgu uygulamalarına göre farklılık gösterir. Gözaltı ışık dolgusu deri altına değil kemik üzerine uygulanmaktadır. Uygulama esnasında ışık dolgusu çok yavaş olarak verilmelidir. Dolgu içeriğinde bulunan lokal anestezik madde nedeniyle ağrı oluşturmaz. Işık dolgu enjeksiyonlarında hasta konforu ve morluk açısından daha çok kanül tercih edilmektedir. Kanülün ucu künt olduğu için kanama, morarma ve şişme olasılığı daha düşüktür.

Gözaltı ışık dolgusu kimlere uygulanmaz
• Gebelere
• Emziren bayanlara

Gözaltı ışık dolgusunun kalıcılığı ne kadar dır
Kalıcılık süresi kişinin cilt yapısı, kronolojik yaşı, güneşe ya da ısılı işlemlere maruziyetine bağlı olarak değişmekle birlikte ortalama 12-18 aydır.

Gözaltı ışık dolgusunun yan etkileri
Gözaltı ışık dolgusu tedavisinden sonra göz çevresinde hafif kızarıklık, ödem, morluk görülebilir. Ancak bu yan etkiler geçicidir. Kan sulandırıcılar, vitaminler kanamayı arttırıp morarma ihtimalini yükselttiğinden uygulama öncesi kullanımdan kaçınılmalıdır.