dudak ve yanak dolgusuDudak ve yanak dolgunlaştırma nasıl yapılır?
Yüz estetiğinde dolgu maddeleri giderek önem kazanmıştır. Dolgu maddesi olarak pek çok farklı molekül ortaya konmuş ancak bir kısmı yüksek alerji riski yada geç granülomların gelişebilmesi gibi yan etkileri yüzünden gözden düşmüştür.
Hyalüronik asit son yıllarda tüm dünyada giderek popülaritesi artan, etkin ve şu an için en güvenli dolgu maddesidir. Bu dolgu maddesi dudaklara hacim ve dolgunluk verirken ağız ve burun çevresindeki kırışıklarda çok etkili olabilmektedir.
Hyalüronik asit ince bir iğne yardımıyla küçük miktarlarda enjekte edilir.
Dolgu maddesi uygulaması 20-30 dakika sürmektedir. Uygulama sonrası kişi rutin aktivitelerine hemen dönebilir. Kalıcılık süresi kişiden kişiye ve enjekte edildiği bölgeye göre
değişmekle birlikte 6-9 ay kadardır. Hyalüronik asit içerikli dolguların çok değişik formları vardır ve bu nedenle hyalüronik asit içerikli dolgular güvenle tercih edilmektedir.
Hyalüronik asit insan vücudunda var olan bir yapı taşıdır. Ancak zaman içinde yaşlanmaya bağlı olarak kayıplara uğradığı için çizgi,sarkma, gevşeme, hacim ve elastikiyet kaybı gibi sorunlara yol açabilir. Dudak ve Yanak Dolgusu bu tarz problemleri gidermede uygulanacak en etkili ve en güvenli yöntemlerden biri hyalüronik asit dolgulardır.

Hyalüronik asit nedir?
Hyalüronik asit jel şeklinde hazırlanmış bir preparattır. Dolgu maddelerindeki hyalüronik asit hayvansal kaynaklı değildir. Bu yüzden hayvansal kaynaklı bazı hastalıkların bulaşması gibi riskler taşımaz. Vücudumuzda zaten bulunan bir madde olduğundan alerji yapma ihtimali oldukça düşüktür.

Hangi bölgeler dolgu maddesi enjeksiyonu ile tedavi edilebilir?
Nasolabial çizgiler (Burun kanatlarından dudak köşelerine inen çizgiler), dudakların dolgunlaştırılması, yüze hacim kazandırılması, ince çizgilerin doldurulması, elmacık kemiği ve yanak en çok kullanılan uygulama alanlarıdır.

Tedavi nasıl yapılır?
İnce bir iğneyle hyalüronik asit jeli düzeltilecek alana enjekte edilir. Jel kırışıkların altını doldurur. Dolgu maddesi enjeksiyon işlemi genellikle anestezi gerektirmez. Ancak dudak bölgesinde anesteziye gerek görülebilir. İşlem 20-30 dakika kadar sürer. Sonucu hemen görürsünüz.

Dikkat edilecekler:
Tedavi sonrası hamam, sauna, güneş, solaryum, ısılı her türlü cilt tedavisi ve masajdan birkaç gün süreyle uzak durulması gereklidir.

Yan etkiler:
Uygulama alanında şişlik, kızarıklık,morluk,kaşıntı ve hassasiyet gözlenebilir. Yan etkiler sık görülmemekle beraber kısa zamanda geçmektedir.

Bize Ulaşın

Sizde Güzelliğinize Güzellik Katabilirsiniz !

Hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayınız.
Bize Ulaşın