BBL Lazerle Cilt YenilemeBBL ( BROAD BAND LİGHT ) – BBL Lazerle Cilt Yenileme, Geniş spektrumlu ışık anlamına gelmektedir.

Cildin uzun yıllar gergin ve yaşlanma izlerinden etkilenmeksizin kalması için uygulanan en son teknolojik tedavi lazer cilt yenileme dir.
Cilt gençleştirme ya da rejuvenation olarak da adlandırılan bu yöntemle cilt ve cilt altı cilt gençleştirme hücrelerinin, yeni kollajen ve elastin lifleri üretmesi hızlandırılıyor. Böylece verilen lazer enerjisiyle kırışıklıklar azalıp yok olurken ciltte belirgin gerginleşme hissediliyor.
Yüzdeki cilt lekeleri, yüzeyel skarlar, sivilce izleri (akne skarları), kırışıklıkların giderilmesi için yapılan işlemlerin genel adı yüz gençleştirmedir. (rejuvenation)
Lazerin cildi termal olarak hasarlandırıp bunun sonucunda da epidermis ve yüzeyel dermis tabakalarının yeniden oluşturulmasıdır. BBL Lazerle Cilt YenilemeBBL lazer dalga boyları 560-1200 nm aralığında farklı dalga boyunda dağılarak ilerleyen ısı ve ışık üretimidir. Yaygın olarak ciltteki ince kırışıklıkların giderilmesi, renk düzensizliklerinin ve lekelerin, kılcal damarlardan kaynaklanan kızarıklıkların tedavisinde, sarkmaların giderilmesinde, cilt yenileme amacıyla kullanılmaktadır. 4 hafta aralıklarla cildin problemine göre 3-6-8 seans şeklinde uygulanır. Yaz- kış uygulanabilir bir yöntemdir. Hiçbir yan etki gözlemlenmez. Hasta günlük yaşantısına devam edebilir. Güneş koruyucu kullanılması tavsiye edilir.