Ameliyatsız Yüz Germe

CİLT SARKMA VE GEVŞEMELERİNDE AMELİYATSIZ BENZERSİZ ÇÖZÜM (ULTRA V LİFT) ÖRÜMCEK AĞI

Ameliyatsız Yüz Germe: Örümcek Ağı, Kontur Lifti ya da Ultra V Lift olarak da bilinmektedir.

Ameliyatsız cilt germe olarak tanımlayabileceğimiz bu yöntem çok ince iğneler içine yerleştirilmiş PDO (polydioxanone) isimli ameliyatlarda kullanılan iplerin cilt içine, sarkan ve gevşeyen noktalara yerleştirilmesi işlemidir. Bu ipler aynı zamanda cerrahide beyin, kalp ve abdominal operasyonlarda uzun yıllardan beri ameliyat ipliği olarak kullanılmaktadır.
Örümcek ağı tedavisiyle başlayan yapılanma süreci sarkan ciltte toparlanma meydana getirir ve cilt eski haline geri döner. PDO iplikleri cilt tarafından ortalama 3 ayda emilir ancak kollagen sentezi uyarısı uzun sure devam eder ve örümcek ağı tedavisinde en iyi görünüm 4 hafta sonra daha net olarak gözlemlenmektedir.

Ameliyatsız Yüz Germe Tedavisi

Ultra V lift, Örümcek Ağı ya da Kontur Lifti olarak adlandırılan bu yöntem cilt yenilemede çığır açan hatta ezberleri bozacak bir uygulama olarak ortaya çıkmaktadır.

Ameliyatsız Yüz Germe

Ameliyatsız yüz germe tedavisinin kalıcılığı 1- 1,5 YIL ARASINDADIR. Uygulanan bölgede mikro kan dolaşımı artar ve tamir mekanizmaları harekete geçer. Dolayısıyla yarım saat gibi kısa bir süre içinde daha genç ve diri görünmek amaçlanmaktadır. Kesi ve dikiş olmadığı için Ameliyatlar gibi iyileşme süresi yoktur ancak iğneli her işlem gibi şişlik, morluk, kızarıklık oluşabilir.
Yüzde ve boyunda sarkmalara karsı lifting etkisiyle ince kırışıkların giderilmesi hedeflenmektedir. Yüz bölgesinden farklı olarak daha uzun ip materyali ile derin uygulama yaparak kol, bacak içi ve göğüs sarkmaları da tedavi edilmektedir.
Yan etkisi yoktur, uygulama anestezik krem ile yapılmaktadır. İşlem ortalama 30 dk. sürmektedir.

İşlemden sonra dikkat edilmesi gerekenler:
Uygulama sonrasında kişiler günlük yaşamlarına rahatlıkla dönmektedir. Uygulama sonrasında ağzın çok geniş açılmasından, abartılı mimik yapılmasından, yüzde baskı oluşturulmasından ve yüz üstü yatmaktan kaçınılmasını önermekteyiz.

Ayrıca uygulama sonrası güneş, deniz, havuz, hamam, sauna, kese, lif, peeling gibi işlemlerden uzak durulmalıdır.

Bize Ulaşın

Sizde Güzelliğinize Güzellik Katabilirsiniz !

Hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayınız.
Bize Ulaşın